Середа, 4 Жовтня, 2023
ГоловнаГрошіСпробуйте заробити на монетах, або чому не варто поспішати позбавлятися грошей, що...

Спробуйте заробити на монетах, або чому не варто поспішати позбавлятися грошей, що вийшли з вжитку

Этот материал также доступен на русском языке
Воєнний час не позбавив наших читачів оптимізму та інтересу до життя. До редакції, як і раніше, приходить багато листів, у яких нам ставлять різні запитання.

Відповіді на них ми обов’язково публікуємо: можливо, вони будуть корисні й іншим нашим читачам.

Як заробити на старих та нових монетах?

Після публікації нашого матеріалу про те, що деякі монети є цінністю для нумізматів і можуть коштувати чималих грошей, до редакції почали звертатися читачі з питаннями, як продати такі монети.

Це цікавить і нашого читача Василя Веклича з Чернівецької області, який пише:

«Прошу дати пояснення на сторінках вашої газети, за які роки копійки мають бути і куди з ними звертатися, щоб отримати гроші?».

Інтерес для нумізматів мають лише рідкісні монети.

Серед них можуть бути радянські монети будь-якого номіналу, українські монети, які нещодавно вийшли з обігу (1, 2, 5 і 25 копійок), а також ті монети, якими ми користуємося зараз, якщо у них є якийсь дефект або відмінність.

При цьому рідкісною монету може зробити будь-яка особливість: рік випуску, матеріал, з якого вона виготовлена, візерунок та багато іншого.

У наших публікаціях та в газеті “На пенсії” № 26 та №29 ми докладно розповідали про це, перелічували роки випуску і навіть вказували приблизну вартість деяких монет.

Щодо безпосереднього їх продажу, то для цього потрібно зайти на сайт аукціону «Віоліті» з комп’ютера або телефону і викласти там фотографії ваших монет.

Як це зробити технічно, докладно розповідається у номері 31 “На пенсії” (від 1 серпня 2023 року) у рубриці «Комп’ютерний лікнеп», де є покрокова інструкція. А якщо у вас немає доступу до інтернету, попросіть дітей або онуків допомогти вам.

Нове на сайті