Часто трапляється, що недобросовісні виробники додають у мед найрізноманітніші продукти: тростинний цукор, кукурудзяну або картопляну патоку, борошно, желатин і навіть крейду. При цьому мед втрачає свої лікувальні властивості і нерідко може зашкодити здоров’ю.
Щоб не купити фальсифікат на ринку або в магазині, мед потрібно перевірити. На що звернути увагу?
Перевіряємо мед на око
Візуально мед має бути однорідним, без білих прожилок. За консистенцією нагадувати густий сироп і легко накручуватись на ложку, не стікати з неї, а сповзати, утворюючи невелику гірку. Якісний продукт не повинен сильно блищати. Зайвий блиск свідчить про те, що мед неодноразово нагрівали, щоб покращити його смакові якості. Якщо температура нагрівання понад 40 градусів – мед втрачає всі свої корисні властивості.
Перевіряємо мед на смак
Хороший мед повинен викликати першіння у горлі. При покупці слід уникати продукту, який на смак нагадує підсолоджену воду. Якщо є присмак солодкої води, значить такий мед зроблений з цукру. Також мед не повинен бути в’язким. Зайва в’язкість ознака того, що продукт додавали крохмаль або манку, яких там бути не повинно. У меді не має бути карамельного смаку. Якщо такий присутній – це означає, що мед нагрівали при високих температурах, щоб надати йому товарний вигляд.
Якого меду немає в природі?
У природі не існує малинового та обліпихового меду. Неможливо також отримати мед із женьшеню, шипшини, лимонника, тому що ці рослини не виділяють нектар.
Багато видів натурального меду, окрім травневого, через 1-1,5 місяці кристалізуються. Тому слід звернути увагу, якщо вам пропонують купити в зимовий час або на початку весни ідеально рідкий мед. Варто всерйоз подумати про його натуральність.