До редакції звернувся Микола Власенко, мешканець селища Краснопавлівка Харківської області. Пенсіонер просить допомогти йому розібратися у конфлікті з комунальним підприємством «Тепловодосервіс», яке надає послуги з вивозу сміття.
У листі підприємства йдеться про те, що воно нібито припинило договір зі споживачем, і споживчих зобов’язань з оплати у Миколи Власенка немає.
Але з’ясувалося, що йому продовжували нараховувати гроші за послуги, якими він не користувався (договір з комунальним підприємством дописувач надав у редакцію).
Закон України «Про житлово-комунальні послуги» №2189-VIII (в редакції від 31.03.2023.) регулює відносини, що виникають між споживачами та виконавцями житлово-комунальних послуг.
Микола Власенко надав Типовий договір, відповідно до якого вивезення твердих побутових відходів відбувається за контейнерною схемою, але не вказав, яка у нього норма надання послуги з вивезення побутових відходів. Також споживач наголошує, що «сміття спалює у плиті». Але є таке сміття, яке неможливо і не потрібно спалювати у плиті. Для цього і встановлюються контейнери для побутового сміття.
По-перше, обов’язок кожного споживача – мати договір на отримання житлово-комунальних послуг. По-друге, статтею 25 Закону №2189-VIII передбачено, що споживачі зобов’язані укласти договір про поводження з побутовими відходами з особою, визначеною у встановленому законодавством порядку. Інше питання, в цьому договорі повинно бути враховано, як ви маєте отримувати послугу – колективно або як індивідуальний споживач.
***
Щодо оскарження тарифу, оплати ви можете звернутися як до керівництва підприємства, що надає послугу, так і до органів місцевого самоврядування.
Зокрема, до повноважень органів місцевого самоврядування належить встановлення одиниці виміру обсягу наданих послуг з поводження з побутовими відходами. Таким чином, ви можете отримати роз’яснення щодо існуючого договору, послуг, тарифу, розрахунку, за допомогою якого здійснюється нарахування за послуги.
Далі розглянемо варіанти вирішення ситуації безпосередньо з постачальником послуги.
Якщо у вас бракує документів, у судовому порядку можете вимагати їх у зазначеного підприємства. Саме підприємство повинно довести існування договірних відносин з вами, погодження надання послуг.
Вікторія Гусакова, позаштатний юрист
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…
Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.