Відповідає лікар-геронтолог Надія Руніхіна:
– Спека – серйозне випробування для організму літньої людини, яка має, як правило, кілька захворювань.
Насамперед збільшується навантаження на серцево-судинну систему, зростає частота серцевих скорочень. Артеріальний тиск може поводитися по-різному: у когось підвищується, у когось знижується. Потрібно регулярно вимірювати тиск і вчасно приймати ліки.
Дуже небезпечною є дегідратація, тобто зневоднення. У спеку збільшується випаровування вологи зі шкіри та слизових, людина втрачає не лише воду, а й електроліти – солі натрію, калію, кальцію в крові. І заповнювати рідину треба вчасно. Однак у людей похилого віку з цим можуть бути проблеми.
З віком багато які люди починають гірше відчувати спрагу. Є пацієнти, які через такий старечий синдром, як нетримання сечі, спеціально намагаються обмежувати вживання води. Інші намагаються менше пити, щоб уникнути рясного потовиділення.
А зменшення рідини в організмі призводить до цілого каскаду несприятливих реакцій. Зокрема, підвищується ризик тромбозів, оскільки збільшується в’язкість крові.
У спекотні дні в поліклініку, як правило, не дуже багато звернень. Найчастіше людині похилого віку важко організуватися, прийти і звернутися до лікаря у спеку. І це є проблемою. Через війну звернення бувають вже скоропомічні – інфаркт, інсульт, падіння, травма, гіпертонічний криз.
Наприклад, у Німеччині підрахували, що у спеку кожна третя причина госпіталізацій геріатричних пацієнтів пов’язані зі зневодненням (перші дві – серцево-судинні захворювання і травми).
Саме зневоднення стає причиною екстреної госпіталізації.
Хоча проблема вирішується дуже просто: контроль за кількістю випитої води. Невипадково в медичних закладах, особливо в геріатричних відділеннях, медперсонал додатково 2-3 рази на день проходить по палатах з водою і просить пацієнтів більше пити. Тому і в сім’ї родичам слід уважніше стежити не тільки за тим, які таблетки прийняла літня людина, а й за тим, чи достатньо випиває води.
Перш ніж підписувати будь-які фінансові документи, важливо розуміти, на що саме ви погоджуєтеся, які умови…
На електронну пошту редакції «На пенсії» надійшов лист з Німеччини. Жінка на ім’я Наталія захотіла…
Для багатьох українських сімей життєво важливою є можливість отримувати житлові субсидії. Особливо це актуально для…
Як виростити велику й смачну полуницю? Потрібно пам'ятати про правильне розташування рослин. Одна проста хитрість…
Паштет з грибів – це ідеальна пісна намазка для ваших бутербродів. Легкий, смачний і ситний.
Частина українців зможе не платити за комунальні послуги. Відповідний законопроєкт має ухвалити Верховна Рада.