Алое, кактус і сукуленти
Ці рослини прибули до нас з Південної Африки, Австралії та Мексики, тому сонцем, сухим і спекотним приміщенням їх не налякати. А ось вологе повітря алое, кактус та інші сукуленти не люблять, як і частий полив. Перед поливом треба перевіряти ґрунт. Якщо він ще мокрий – від зволоження краще утриматися.
Каланхое, гібіскус і герань
Ці квіти дуже люблять яскраве, але розсіяне сонячне світло. При хорошому поливі каланхое, гібіскус і герань стійко перенесуть навіть температуру до 35 градусів. Головне – дати квітам достатнє освітлення і вчасно, але не часто, поливати їх і сприскувати водою.
Сансев’єра («тещин язик»), юка і монстера
Листя цих кімнатних рослин люблять багато сонячного світла. Квіти можна поливати двічі на тиждень, але так, щоб не допустити перезволоження ґрунту: інакше коріння почне загнивати. Якщо краї листя стали білими, значить квітку треба на якийсь час прибрати з сонця. Такий домашній догляд також оцінять фікуси та пальми.
Що ще рекомендують садівники?
Кімнатні рослини, які люблять світло, краще розміщувати на південно-східних або південно-західних вікнах. Щоб рослини не зазнали опіків, їх можна поставити на столик за метр від вікна і поливати рано-вранці або ввечері.
Як впізнати «південну» квітку?
Зазвичай світлолюбні рослини мають гладке, вузьке, довгасте, кругле або злегка опушене листя. Пушок на рослинах захищає їх від сонячних опіків.