По ДЕРЖСТАНДАРТ конструкція свердловини повинна складатися із зовнішньої металевої труби – кондукторної, в яку вставляється пластикова обсадна. Але через складність і дорожнечу монтажних робіт часто зустрічаються свердловини з порушенням технології без кондуктора з однією пластиковою трубою.
При такому підході обсадні труби виконують одночасно два завдання:
Розміри та типи обсадних труб докладніше можна подивитися на сайті: https://bsv.kiev.ua/product-category/vse-dlya-bureniya/truby/
Вони встановлюються в готовий пробурений отвір, займають весь його простір від поверхні до джерела води й повинні справлятися з підвищеними навантаженнями.
Пробурена свердловина є вкрай нестабільною. Є високий ризик, що її стінки почнуть обсипатися і з часом завалять джерело з водою. Для стабілізації свердловини та використовуються обсадні труби. Вони займають весь простір у свердловині та створюють подобу вертикального тунелю.
Крім підтримки цілісності конструкції до труб ставляться завдання ізоляції води, що видобувається зі свердловини, від різних шарів грунту і флюїдів, які завжди присутні в свердловині. Труба утворює бар’єр, який захищає джерело з водою від проникнення в нього ґрунтових вод та інших матеріалів.
Для забезпечення всіх функцій труби повинні відповідати ряду вимог. Нижче розглянемо основні їх.
Обсадні труби зазнають навантажень з усіх боків. Зсередини на них тисне вода, що піднімається, а зовні грунт. У різні пори року його фізичні властивості змінюються. При замерзанні ґрунт може спучуватися, виштовхувати трубу або її роздавити.
Тому обсадні труби повинні мати достатню механічну міцність і стійкість до навантажень. Вони повинні витримувати вертикальні та горизонтальні навантаження, тиску ґрунту та флюїдів.
Пластикові труби менш схильні до корозії в порівнянні з металевим кондуктором і не вимагають особливих маніпуляцій щодо їх захисту. Але вони перебувають у агресивних ґрунтах. Тому матеріал обсадної труби повинен забезпечувати достатню хімічну стійкість до негативного впливу протягом усього терміну експлуатації.
Не менш важлива вимога. Навіть при забезпеченні всіх властивостей міцності можна погано зафіксувати між собою труби і в них будуть потрапляти грунтові води і флюїди. Обсадні труби повинні бути герметичні та ретельно ізольовані на стиках під час встановлення.
На підставі даних щодо якості води у свердловині необхідно періодично проводити перевірку цілісності та чищення обсадних труб. В іншому випадку на стінках труби утворюватиметься наліт і поступово її руйнуватиме.
Обслуговуванням обсадних труб у свердловинах займаються самі організації, що й монтують їх. За допомогою спеціального обладнання майстер перевірить цілісність труби по всій її довжині та проведе необхідні очисні роботи.
Піжама – домашній одяг для сну та відпочинку, який характеризується комфортом носіння та м'якістю тканини.…
Після переходу на новоюліанський календар дата Дня святого Миколая змінилася. Православна церква України з минулого…
Чи буде в суботу тепло, чи готуватись до дощів і снігу? Що кажуть синоптики.
Чи буде геомагнітна активність підвищена цього вікенду? Які прогнози роблять експерти?
Подбайте, щоб виноград легко переніс зиму і порадував вас хорошим урожаєм наступного року.
Дуже смачний десерт за рекордно короткий час – ви будете у захваті від цього рецепту.