Відповідає Андрій Музольф, доцент Київської духовної академії:
«Храм – це, перш за все, місце для громадської молитви, місце, де Бог спілкується з людиною, і навпаки. Отже, у храмі слід поводитися так, щоб слово Боже, звернене до нас, не було нами ж заглушене.
Так, ще у IV столітті преподобний Єфрем Сирін помічав: «Увійшовши до Божого дому, не будемо парити розумом; навпаки, внутрішня людина наша нехай займеться спогляданням і молитвою». Подібні думки, які вказують на велич того, що відбувається у храмі, висловлює і святитель Іоанн Златоуст:
«Хай ніхто не входить сюди з житейськими турботами, ніхто – з розсіяністю і збентеженням, але залишимо все це за першими дверима, і таким чином увійдемо сюди. Ми входимо у Царські Чертоги небесні, вступаємо у світлі області, всередині вони сповнені великого мовчання і невимовних таємниць».
Входячи до храму, ми повинні пам’ятати, що храм – це не просто якась будівля, яка навіть має особливу архітектуру, але споруда, в якій відбувається те, що святий апостол Павло називає «таємницею людського спасіння».
Тут Сам Бог пропонує всього Себе в їжу людині і людина таким чином здобуває можливість ставати причасником Божества. Чи може бути в цьому світі щось більше? Звичайно ж, ні.
В Україні ухвалили важливі зміни щодо порядку нарахування пенсій особам, які перебувають за кордоном. Пенсійний…
Відомий благодійний фонд запрошує українців зареєструватися на отримання нової грошової допомоги. Як це зробити.
Українців попередили про небезпеку на торгових прилавках. Які фрукти зараз не варто купувати, щоб не…
Частина українців можуть отримати гуманітарну допомогу у вигляді продуктових наборів. Куди звертатися.
Яким чином українські пенсіонери можуть збільшити власні пенсійні виплати. Що передбачено законодавством.
Росія продовжує обстрілювати мирні населені пункти України. У Генштабі ЗСУ детально розповіли про ситуацію на…