Статті

Підрив Каховської ГЕС: техногенна катастрофа та її наслідки

Каховська ГЕС дуже постраждала і не підлягає відновленню. Херсонська область – як правобережна, так і лівобережна – частково затоплена. Велика вода дісталася й Миколаївської області. В результаті дефіцит питної води зачепив Херсонщину, Миколаївську, Дніпропетровську та Запорізьку області. А тимчасово окупований Крим взагалі може залишитися без водопостачання. Загалом наслідки того, що сталося, відчує вся Україна.

Підрив Каховської ГЕС назвали найбільшою техногенною катастрофою в Європі за останні десятиліття, і ось чому.

  • Загроза життю і збитки для десятків тисяч людей у зоні підтоплення.
  • Потік води несе з собою вибухонебезпечні предмети із замінованих територій.
  • Загроза ядерної катастрофи на Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС). Для охолодження реакторів на ЗАЕС потрібна вода. Відсутність води для охолодження протягом тривалого часу може призвести до виходу з експлуатації аварійних дизельних генераторів.
  • Збитки екологічній системі півдня України і забруднення річки Дніпро. У Дніпро потрапило близько 150 тонн машинної олії, що призведе до загибелі всього живого. Наслідком різкого зменшення води у водосховищі стануть заболочування земель і зміна кліматичного режиму регіону (посуха). Крім цього, оголиться піщане дно, що може спричинити пилові бурі.
  • Ризик епідемії. Під водою опинилися сміттєзвалища, туалети, поховання. Все це впливатиме на епідеміологічну ситуацію. Крім цього, до епідеміологічної катастрофи у Чорноморському регіоні може призвести масова загибель риби, птахів та інших тварин. Нагадаємо, що потік води поглинув цілий зоопарк у Новій Каховці.
  • Збитки для сільського господарства півдня країни, особливо на окупованих територіях. Виникнуть проблеми з меліорацією регіону, яка залежала від зрошувальних систем, зав’язаних на Каховському водосховищі.
  • Збитки інфраструктурі. Системи водо- та газопостачання відновити простіше, говорять фахівці – продути, перебрати, почистити і змастити. З електромережами буде складніше через окислення контактів.

Корисні телефони

*З питань евакуації звертайтеся до органів місцевої влади або телефонуйте за номером «гарячої лінії» кризового реагування Мінреінтеграції: 15-48 (дзвінки безкоштовні).

*Якщо ваші близькі або знайомі, які мешкають в районі техногенної катастрофи, не виходять на зв’язок, повідомте про це на «гарячу лінію» Уповноваженого щодо зниклих безвісти: 0-800-339-247 (дзвінки безкоштовні).

Жителі тимчасово окупованих територій можуть звертатися на «Viber» або «WhatsApp» за номером: (095) 896-04-21 (дзвінки безкоштовні).

Вся інформація буде передана рятувальним службам для надання термінової допомоги.

Метки: вибух екологія

Новое на сайте

  • Новини

До 43 200 гривень: Карітас надає українцям нову грошову допомогу

Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.

22/11/2024 15:58
  • Новини

Кімнатні рослини, які як магніт притягують кохання та добробут у кожну оселю

Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.

22/11/2024 14:31
  • Новини

Несподіваний інгредієнт, який зробить котлети соковитими та ніжними

Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…

22/11/2024 13:39
  • Статті

Як вибрати диван для дому: повний гід

Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…

22/11/2024 13:04
  • Новини

В Україні планують заборонити небажані дзвінки: що пропонує новий законопроєкт

Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…

22/11/2024 12:41
  • Новини

“Ощадбанк” змінює правила: як це вплине на ваші фінанси

Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…

22/11/2024 11:42