Листя містить також також PP, E та незначна кількість B1, який просто необхідний для зміцнення нервової системи. Вони ж є й у шкаралупі.
Лікувальні властивості листя
Широка сфера застосування листя цього дерева. Які тільки впливу не надають біологічно активні речовини, що містяться в листі – протизапальну та судинозвужувальну, тонізуючу та зміцнюючу, сечогінну та жовчогінну, бактерицидну та викликає апетит.
До того ж високий вміст калію благотворно впливає на роботу серця. А для лікування цукрового діаберу краще за ліки, ніж листя горіха волоського, не знайти.
Як застосовувати листя волоського горіха
1. Якщо є проблеми зі шлунково-кишковим трактом, треба насушити листя горіха про запас. Потроху додавати у звичайний чай при заварюванні. Швидко допоможе привести в норму травлення (як при запорі, так і при проносі), позбавить газів, кольок, важкості у шлунку.
2. При застуді з листям горіха волоського кілька разів на день пити настій: 2 листки горіха, плюс 2 листки евкаліпту, плюс 2 листочки м’яти. Заварити окропом, укутати на 7-8 хвилин і випити дрібними ковтками, можна з медом.
3. Настій з травневого листя волоського горіха: 1 столова ложка сухого листя на 2 склянки окропу, варити на водяній бані 30 хвилин, процідити. При кишковому дисбактеріозі пити по 1/3 склянки 3 рази на день. Курс – 21 день. Цей же настій у народній медицині застосовується для покращення руху лімфи та венозного кровообігу.
При стоматиті, гінгівіті, запаленні ясен і порожнини рота цим настоєм полоскати порожнину рота якомога частіше.
Цим же настоєм протирати шкіру при екземі, грибкових захворюваннях шкіри, пітливості, при лікуванні діатезу у дітей.