«Відсутність доступних вітамінів навесні я компенсую паростками пшениці. Їх можна додавати до салатів. Вони чудово поєднуються з листовим салатом, зеленню, капустою, буряком, морквою. Влітку можна додавати огірки та помідори, а як заправку використовувати лимонний сік, олію, горіхи.
Пророщені зерна пшениці зміцнюють імунітет і уповільнюють старіння. А ще вони багаті на різні потрібні кислоти і мінерали. Це доведено вченими. Тільки врахуйте: довжина паростків для їди має бути не більше трьох міліметрів.
Наталія Олексіївна, м. Рогатин, Івано-Франківська обл.»
«З червня по вересень цвіте буркун лікарський. Він має болезаспокійливі властивості й замінює мені анальгін.
Зазвичай я сама заготовляю траву. Потім засипаю буркуном третину півлітрової банки і заливаю горілкою. Настоюю засіб протягом двох тижнів, періодично збовтуючи. Потім проціджую і отримую корисну настоянку. При головному болю я натираю нею скроні.
Настоянка також допомагає при суглобовому ревматизмі й загоює ранки.
Тетяна Р., м. Ладижин, Вінницька обл.»
«У багатьох на городі росте суниця. Її листя цінне тим, що виводять з організму поганий холестерин і усуває відкладення солей. Цілющий настій готується так.
Потрібно взяти 20 грамів сухого листя суниці, помістити в емальований посуд і залити склянкою окропу. Довести до кипіння і проварити 5-10 хвилин на слабкому вогні. Потім настояти дві години, процідити і приймати по 1 столовій ложці настою 3-4 рази на день. Курс – 10 днів.
А для профілактики атеросклерозу корисний чай із полуничного листя. Для заварки беруть 3 грамів листя на 0,5 літра окропу. Чай настояти і випити протягом дня.
Олена Олександрівна, м. Луцьк, Волинська обл.»
«Після коронавірусу багато хто скаржиться на рясне випадання волосся. Хочу поділитися рецептом зміцнення волосся.
Треба подрібнити і змішати у пропорції 1:1 дводомну кропиву і траву споришу. Залити чотири столові ложки сировини холодною водою (800 мілілітрів), довести до кипіння. Прокип’ятити 15 хвилин на слабкому вогні, дати настоятися. Увечері відвар процідити і ополоснути ним голову. Волосся не витирати, дати йому висохнути природним чином. Робити так щодня протягом місяця. Коріння волосся зміцниться і воно перестане випадати.
Алевтина, м. Виноградів, Закарпатська обл.»
«Незважаючи на те, що я вже на пенсії, часто підробляю вдома. Труджуся я за комп’ютером. Оскільки не завжди контролюю поставу, у мене часто болить шия. Це знайомий багатьом остеохондроз. Лікарі рекомендують робити масаж шиї. Мене вразив один рецепт, який я десь вичитала і випробувала – олійно-сольовий розчин.
Для його приготування візьміть:
Всипте сіль в олію і добре перемішайте. Дайте настоятися кілька днів.
Цей розчин треба нанести на область шиї і втирати його масажними рухами.
Перші 2-3 дні робимо масаж по дві хвилини, щодня додаючи ще три. У результаті процедура має займати десь 20 хвилин. Потім протираємо шию вологим рушником.
Щоб біль зник, треба провести 8-10 сеансів.
Світлана Петрівна, м. Львів»
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…
Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.
У цей день відзначають 27 щорічних свят, з деякими з них ми хотіли б вас…