Чим допоможуть органи опіки та піклування
Спочатку можна звернутися до органу опіки та піклування щодо доцільності призначення над вами опіки з боку тієї родини, яка вам допомагає. В заяві можете вказати, що потребуєте стороннього догляду.
Статтею 63 Цивільного Кодексу України передбачено:
- опікуна або піклувальника призначає орган опіки та піклування, крім деяких випадків, встановлених статтею 60 цього Кодексу;
- опікуном або піклувальником може бути лише фізична особа з повною цивільною дієздатністю;
- фізична особа може бути призначена опікуном або піклувальником лише за її письмовою заявою;
- опікун або піклувальник призначаються переважно з осіб, які перебувають у сімейних, родинних відносинах з підопічним, з урахуванням особистих стосунків між ними, можливості особи виконувати обов’язки опікуна або піклувальника;
- фізичній особі може бути призначено одного або кількох опікунів або піклувальників.
Що робити, якщо відмовили у допомозі?
Якщо ви зверталися до органу опіки, і вам відмовили, йдіть до суду. Написати заяву вам допоможуть люди, які опікуються вами, або центр безоплатної правової допомоги.
Заява має містити вимогу для встановлення опіки і призначення вам опікуна, оскільки це відповідає вашим інтересам. В заяві обов’язково важливо вказати, що потребуєте постійної сторонньої допомоги, оскільки вас визнано інвалідом ІІ групи. Можете запросити до суду свідків, взяти довідку з місця проживання.
До позовної заяви додайте копії ваших документів і тих людей, які опікуються вами, копії медичних довідок, висновків комісій, довідку з Пенсійного фонду щодо отримання вами пенсії.
Можете третьою особою запросити органи опіки та піклування, які можуть надати висновок про доцільність призначення піклування над вами.
Вікторія Гусакова, позаштатний юрист
Читайте також: Як особам з інвалідністю оскаржити рішення медико-соціальної експертизи.