Український селекціонер, академік Василь Миколайович Ремесло (1907-1983 роки) став всесвітньо відомим як автор безлічі сортів пшениці, які вагомо збільшили врожайність цієї головної хлібної культури і в нашій країні, і за кордоном.
Він народився у лютому 1907 року у селі Теплівка Пирятинського району Полтавщини. Після закінчення семирічки відучився у Лубенській сільгосппрофшколі й був направлений на навчання до Масловського інституту селекції та насінництва (Миронівський район Київщини). Ось цю саму Миронівку й увічнив згодом Василь Миколайович, назвавши винайдені ним сорти пшениці «Миронівська-264», «Миронівська ювілейна», «Миронівська рання» і багато інших.
Після закінчення Масловського інституту насінництвом Василь Ремесло займався у різних краях: Харків, Мелітополь, Кременчук, Дагестан. З 1942-го по 1947 рік – фронт, армійська служба. А у довоєнні та післявоєнні роки керував Північно-Донецькою селекційною станцією.
За своє життя Василь Миколайович створив 40 сортів зернових культур, з них 20 сортів озимої пшениці. «Королевою» серед них стала «Миронівська-808». Вона не боїться ані посухи, ані морозів, ані високої вологості – і це при чудових хлібопекарських якостях. 1971 року вона завоювала половину всіх полів СРСР. Більше того, вона стала найпоширенішою пшеницею на планеті. Чотири сотні нових сортів пшениці було створено на базі «Миронівської-808». Були роки, коли «Миронівська-808» колосилася більш ніж на 10 мільйонах гектарів на планеті, а це було понад 11% площ під озимою пшеницею.
Уряди не скупилися на ордени, премії та різні звання (НДР, Чехословаччина, Угорщина, Польща, Болгарія тощо). Ну і СРСР, звичайно: Ремесло заробив для країни величезні на той час гроші – 1 мільярд 600 мільйонів рублів. Що цікаво, сам Василь Миколайович був, мабуть, єдиним легальним мільйонером в СРСР, адже сорт «Миронівська-808» був захищений авторським правом, і з кожного гектара, що він засіяв ним, учений отримував винагороду.
Василь Ремесло любив говорити, що людина смертна, а ось про те, чи буде вона жити після смерті, говорять її справи і досягнення. Що ж, про справи і досягнення Василя Миколайовича говорить як мінімум той факт, що Національний банк України випустив на його честь пам’ятну монету.
Валерій Боянжу, Херсон – Одеса
Уряд вирішив підвищити фінансову допомогу сім'ям загиблих захисників.
Стало відомо, якими погодними умовами будуть у перший зимовий місяць. Чого чекати.
Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…