Зокрема, розраховувати на допомогу держави не слід у випадках, коли заявник або його родичі протягом 12 місяців перед зверненням по призначення субсидії серйозно витратилися. А саме – провели грошову операцію на суму, що перевищує 50 тисяч гривень:
- купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), іншого нерухомого майна, транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового споживання;
- покупку іноземної валюти, а також банківських металів;
- оплату будь-яких робіт або послуг (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних послуг у межах норм споживання);
- угоди, за якими передбачено придбання майнових прав на нерухоме майно або транспортні засоби (механізми), крім оформлення спадщини і дарування.
Також братимуть до уваги банківські заощадження: їх загальна сума не мусить перевищувати 100 тисяч гривень.
Водночас, якщо сім’я продасть квартиру (будинок), яка була єдиною житлоплощею власника, і протягом шести місяців придбає інше житло, це не буде перешкодою для отримання державної допомоги. Доходи від такого продажу також не враховуватимуться в сукупному доході сім’ї.
Врегульовано ще один момент – коли в умовах війни у роботодавця утворився борг щодо сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Якщо у складі сім’ї є офіційно працевлаштований, за якого роботодавець не сплатив єдиного внеску (сумарно протягом трьох місяців періоду, за який враховуються доходи), допомогу малозабезпеченим і допомогу самотнім матерям все одно буде призначено.
Якщо малюк народився за кордоном
Батьки, у яких в період тимчасового перебування за межами України народилася дитина, можуть дистанційно подати документи на призначення державної допомоги. Надіслати заяву до управління соціального захисту за зареєстрованим місцем проживання можуть як мати, так і батько. До заяви необхідно додати видані компетентними органами країни перебування і легалізовані в установленому порядку документи, що посвідчують народження дитини.
Раніше отримати допомогу можна було лише після повернення до України, особисто звернувшись до управління соцзахисту.