Статті

Як виростити солодку та щільну редиску – овочівники поділилися секретами

  1. Гарне освітлення. Світло потрібне редису з ранку до вечора, інакше якісних плодів не буде.
  2. Кислотність та склад грунту. Грунт повинен бути вологоємний (суглинистий), але пухкий, добре окультурений, з нейтральною реакцією. Найкраще вибрати ділянки, куди роком раніше вносили гній та інші органічні добрива.
  3. Обережніше з добривами: не вносьте органіку. Свіжі органічні добрива у будь-якому вигляді протипоказані – редиска буде порожньою.
  4. Не сійте редис густо. Найсоковитіша і найсолодша редиска виростає там, де її не турбують прополкою, розпушуванням і проріджуванням. Будь-яке занепокоєння, заподіяне рослині, нагадує їй про цвітіння. В результаті коренеплід набирає гіркоту, грубіє, а то й зовсім не росте. Якщо ви посіяли редис занадто густо, обов’язково прорідіть посіви через 5-6 днів після появи сходів (залишаючи 2-3 см між рослинами).
  5. Відбирайте якісне насіння редису. Насіння має бути тільки свіже, діаметром не менше 2,5 мм. Дрібне краще викинути відразу – воно зазвичай не дає якісних коренеплодів, рослини, що виросли з них, легко стрілкуються.
  6. Сійте редис у борозни. Добре розпушіть ґрунт на грядці і зробіть у ньому борозни глибиною близько 1 см. Краще робити борозну, вдавлюючи в ґрунт планку (маркер) – це злегка ущільнить землю і не дасть насінню провалитися глибоко. Відстань між борознами – 20 см. Пролийте борозни, висійте насіння, присипте землею.
  7. Опудрюйте сходи редис золою. Сходи, що з’явилися, можна опудрити золою або її сумішшю з тютюновим пилом (1:1) – вважається, що це відлякує хрестоцвіту блішку. До того ж зола корисна редисці.
  8. Підгодовуйте редис у разі потреби. Якщо листя зблідло, терміново підгодуйте рослини швидкорозчинним комплексним добривом.
  9. Не давайте ґрунту пересихати. Регулярно поливайте та мульчуйте посадки сухим торфом або перегноєм, щоб не утворювалася кірка. У відкритому грунті можна вирощувати редис під лутрасилом – це захистить його від вітру, що висушує, і частково від хрестоцвітої блішки.
  10. Сійте редис вчасно. Його необхідно висівати, як тільки дозріє ґрунт і до кінця травня (погода цьогоріч дозволяє) або наприкінці липня – на початку серпня, коли довжина світлового дня не перевищує 14 годин.

Новое на сайте

  • Статті

Ефективне використання перев’язувальних матеріалів та бинтів

Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…

22/11/2024 10:25
  • Новини

Про це знають не всі: які пільги та доплати належать дітям війни в Україні

Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.

22/11/2024 09:46
  • Новини

Є 10 днів: кому із пенсіонерів потрібно надати персональні дані, інакше виплат не буде

Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…

22/11/2024 08:56
  • Новини

У наслідок ворожої атаки на Суми є загиблі і поранені – воєнне зведення 22 листопада

На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…

22/11/2024 08:25
  • Новини

Оголошено про нову грошову допомогу: встигніть подати заяву

Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.

22/11/2024 07:36
  • Новини

Свята та народні прикмети 22 листопада – чому сьогодні треба позбавитися від старих і непотрібних речей

У цей день відзначають 27 щорічних свят, з деякими з них ми хотіли б вас…

22/11/2024 06:27