Відповідає лікарка-імунолог Олена Миловідова:
«Будь-які нездужання ми звикли списувати на «зниження імунітету» і відразу починати приймати ліки – стимулятори імунітету.
Насправді ж проблеми з імунною відповіддю організму виникають у серйозних випадках – після операції, імплантацій, агресивних антибіотиків.
Наразі «в моді» різні препарати на основі інтерферонів – речовин, що впливають на імунний обмін. Але ми, імунологи, вважаємо, що лікарські імуностимулятори або взагалі марні, або – більш серйозні препарати – потрібні тільки за показаннями, наприклад, при вторинному імунодефіциті.
Будь-яка безпідставна стимуляція веде до виснаження. Якщо постійно підстьобувати препаратами вироблення лейкоцитів, власна імунна система «розліниться» і просто втратить свої функції.
Якщо постійно підстьобувати організм будь-якими стимуляторами, він просто стане утриманцем, який постійно чекає на «допомогу з безробіття». І ось тоді можуть і початися вже реальні проблеми з імунітетом.
Якщо ваше завдання – підбадьоритися і підвищити тонус, то краще використовувати природні адаптогени (женьшень, китайський лимонник, родіола рожева, елеутерокок).
Вони посилюють синтез РНК та білків (тобто основу наших клітин), активізують ферменти обміну і активізують роботу вегетативної та ендокринної систем, при цьому не заважаючи імунній системі».
6 квітня у центральних та південних областях очікується дощ, у західних - сніг або мокрий…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Депресія та вигорання мають багато спільного, але їхні наслідки для здоров'я можуть відрізнятися кардинально. Чому…
Якщо ви отримали штраф за порушення ПДР, хоча не були за кермом, важливо вчасно призначити…
У деяких випадках заповіт не має сили — частина спадку належить родичам за законом. Хто…
Шукаєте простий і смачний рецепт до чаю? Цей пісочний пиріг із варенням підкорює з першого…