Відповідає лікарка-імунолог Олена Миловідова:
«Будь-які нездужання ми звикли списувати на «зниження імунітету» і відразу починати приймати ліки – стимулятори імунітету.
Насправді ж проблеми з імунною відповіддю організму виникають у серйозних випадках – після операції, імплантацій, агресивних антибіотиків.
Наразі «в моді» різні препарати на основі інтерферонів – речовин, що впливають на імунний обмін. Але ми, імунологи, вважаємо, що лікарські імуностимулятори або взагалі марні, або – більш серйозні препарати – потрібні тільки за показаннями, наприклад, при вторинному імунодефіциті.
Будь-яка безпідставна стимуляція веде до виснаження. Якщо постійно підстьобувати препаратами вироблення лейкоцитів, власна імунна система «розліниться» і просто втратить свої функції.
Якщо постійно підстьобувати організм будь-якими стимуляторами, він просто стане утриманцем, який постійно чекає на «допомогу з безробіття». І ось тоді можуть і початися вже реальні проблеми з імунітетом.
Якщо ваше завдання – підбадьоритися і підвищити тонус, то краще використовувати природні адаптогени (женьшень, китайський лимонник, родіола рожева, елеутерокок).
Вони посилюють синтез РНК та білків (тобто основу наших клітин), активізують ферменти обміну і активізують роботу вегетативної та ендокринної систем, при цьому не заважаючи імунній системі».
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…