Нещодавно Верховна Рада розширила перелік категорій, які за потреби можуть отримати не лише консультацію юриста, а й допомогу адвоката.
Як ми вже сказали, первинну правову допомогу можуть отримати усі охочі. Вона включає консультацію юриста, підготовку заяв та скарг.
Вторинна правова допомога – це представництво інтересів у суді або інших державних органах, а також складання документів процесуального характеру.
За законом «Про безкоштовну правову допомогу», на вторинну допомогу мають право:
Десятого квітня Верховна Рада ухвалила закон, який розширює доступ до такої допомоги.
Важливо, що закон у новій редакції дозволяє центрам вторинної правової допомоги залучати перекладача з мови, якою може спілкуватися заявник, у тому числі – перекладача жестової мови (якщо особа, яка бажає отримати вторинну правову допомогу, не володіє державною мовою або має порушення слуху) .
***
Уточнимо, що внутрішньо переміщені особи, ветерани війни та члени сімей загиблих, а також особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, мають право на отримання безкоштовної вторинної допомоги не більше шести разів на рік і водночас не більше ніж за шістьма рішеннями.
***
Координаційний центр з надання безкоштовної правової допомоги
Контактні телефони:
0-800-213-103 (для дзвінків по Україні, безкоштовно);
(+38) 044-363-10-41 (для дзвінків з-за кордону – оплата за тарифами оператора).
(+38) 067-721-31-03 (для безкоштовних дзвінків у Телеграм);
Час роботи:
– понеділок-п’ятниця – з 8:00 до 19:00;
– субота-неділя – з 9:00 до 18:00.
Є можливість зв’язатися з правознавцями на сторінці у Фейсбуку «Безкоштовна правова допомога». Тут можна написати повідомлення в месенджер або зателефонувати (кнопка «Подзвонити»).
Можна надіслати листа на електронну пошту: info@legalaid.g ov.ua.
*«Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення доступу до безкоштовної юридичної допомоги»
Цього дня прийнято звертатися з молитвою до Діви Марії та просити захисту та заступництва у…
2025 року українські пенсіонери зможуть отримати нову фінансову допомогу, яку здійснить Міністерство соціальної політики разом…
Якість прання залежить від забрудненості білизни, і від прального засобу. Скільки порошку треба, щоб ваша…
Виразкова хвороба відрізняється періодами весняного та осіннього загострення. Тому саме зараз слід докладніше поговорити про…
Ми робимо запаси влітку та восени, і всю довгу зиму вони вносять корисну та смачну…
Законодавство та порядок регулювання дії законів постійно проходять трансформації: запроваджуються зміни, удосконалення. Як устежити за…