Окрім артилерійських снарядів та ракет, якими окупанти обстрілюють нас з неба, тисячі замаскованих у землі мін загрожують мешканцям деокупованих та червоних зон. В ООН заявили, що Україна – одна з найзамінованіших країн світу: майже третина площі, а це близько 200 тисяч квадратних кілометрів, потребує розмінування.
Робота з розмінування не переривається. Частина військовослужбовців постійно перебуває на своєму посту, частина – проходить навчання зі знешкодження вибухонебезпечних предметів. Їх організують міжнародні партнери – Данія, Ісландія, Норвегія, Фінляндія, Швеція, Литва. Фахівці говорять, що на повне розмінування України піде від 5 до 10 років, а «ховатися» міни можуть будь-де.
Помічено, що при відступі окупанти залишають «сюрпризи» в покинутих будинках та квартирах, на вулицях і дитячих майданчиках, у полях, лісах, на узбіччях доріг, в автомобілях. Вибухівку також спеціально закладають у мобільні телефони, аптечки, продуктові набори, побутові речі й навіть дитячі іграшки. Тому треба бути дуже уважним та обережним, якщо виявили підозрілий предмет. І щоб застерегти вас, ми розповімо, які міни найчастіше розставляють.
Звичайна граната з кільцем, що стирчить, або ручкою (чекою). За рахунок темно-зеленого або камуфляжного кольору її важко побачити. Найчастіше окупанти використовують ручну гранату як саморобну вибухівку – розтяжку. Вони прикріплюють до чеки натяжну нитку, якщо її зачепити – граната вибухне.
Ширина – приблизно 5 сантиметрів, довжина – 17 сантиметрів.
Осколкові міни виготовляють із металу зеленого або болотного кольору. Вони бувають у вигляді залізних банок з ніжками, коробки у пластиковому корпусі опуклої форми або опуклого кола. Зазвичай вибухівки закопують у землю або маскують на дереві, але можуть використовуватися і з іншими мінами.
Ширина – від 10 сантиметрів, довжина – від 5 до 15 сантиметрів.
Їх встановлюють на поверхні або вкопують у землю, маскують. Корпус такої міни із пластику зеленого кольору, вони бувають у формі диска, іноді з опуклим чорним хрестом, або «метелика» («пелюстка»).
Ширина – приблизно 12 сантиметрів, довжина – приблизно 5 сантиметрів.
Один із найнебезпечніших типів боєприпасів, що не розірвалися. Граната має невеликі розміри, нагадує патрон від лампи. Має звичайний колір металу із чорними вставками.
Ширина – 4-5 сантиметрів, довжина – 11 сантиметрів.
Міни встановлюють на поверхню землі або дороги. Мають пластиковий або металевий корпус зеленого або болотного кольору, витягнуту прямокутну форму. Можуть вибухнути поряд із металевими предметами.
Ширина – приблизно 7 сантиметрів, довжина – 34-35 сантиметрів.
Їх також встановлюють на поверхні або закопують у землю, маскують. Корпус круглий, сталевий. Спрацьовують від металевих предметів поряд.
Ширина – 32 сантиметри, висота – 10-12 сантиметрів.
Зазвичай, ці міни встановлюють з іншими вибухівками. Вони невеликого розміру з корпусом із пластмаси. Часто маскують, поклавши на них інший предмет зверху, який обов’язково викликає інтерес і спонукає його підняти. Бувають у вигляді невеликої зеленої, жовтої або коричневої коробки з червоною стрічкою або у вигляді диска коричневого кольору з темною кришкою та вентилем збоку.
Ширина – 6-10 сантиметрів, довжина – приблизно 7-14 сантиметрів.
Касетні боєприпаси – це ракети, які відкриваються у повітрі й розкидають від 30 до 70 маленьких бомб (розміром зазвичай 12 см) на площу у кілька гектарів. Цей тип боєприпасів заборонений міжнародною конвенцією, але російські окупанти їх активно застосовують.
Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…