«Рекомендую читачам газети рецепти при кашлі та болю в горлі. Я переконалася, що вони справді допомагають.
Настій фіалки запашної. Приготуйте настій: 2 столові ложки фіалки залийте 400 мл окропу, потім дайте настоятися протягом двох годин і процідіть. Пийте по півсклянки 4 рази на день.
Оцтове полоскання. Натріть буряк на тертці, дайте їй пустити сік. Процідіть і додайте трохи кип’яченої води. Потім розмішайте 100 грамів бурякового соку з чайною ложкою яблучного оцту. Цим засобом треба полоскати горло три-чотири рази на день.
Тетяна І., м. Чигирин, Черкаська обл.»
«Я довгий час страждала від пародонтозу – запалення ясен. Пробувала багато полоскань і ванночок – наприклад, настоєм кори дуба. Але помітила, що зуби стали темніти. Знайшла інший прийнятний для собі рецепт. Може, комусь ще знадобиться.
Я позбулася пародонтозу за допомогою настою чистотілу. Столову ложку подрібненої трави чистотілу треба залити 300 мл окропу. Обов’язково накрити чашку, укутати рушником і настоювати 30 хвилин. Далі – робимо ванночки. Набираємо трав’яний настій у рот і тримаємо по 5-7 хвилин 4-6 разів на день. Бажаю всім здоров’я.
Валя, м. Івано-Франківськ»
«На Західній Україні росте тирлич жовтий. Його лікарські властивості дуже цінують травники, тому він входять у різні трав’яні збори. Мені ця рослина цікава як засіб для лікування подагри, ревматизму та різних артритів. З неї я готую чай: на 2 склянки холодної води беру 1 чайну ложку кореня тирличу. Потім проварюю протягом 10 хвилин. П’ю як профілактичний засіб від хвороб суглобів.
Як і всі трави, тирлич теж має протипоказання. Його не радять вживати при виразці шлунка та гіпертонії.
Світлана Х., м. Одеса»
«Мої мама та бабуся завжди заготовляли на зиму журавлину. Казали, що це жіноча ягода. Я спочатку не розуміла сенсу їхніх слів. А пізніше почала цікавитися, що вони мали на увазі. Завдяки антиоксидантам ці ягоди зменшують ризик розвитку раку молочної залози і товстого кишечника. Крім того, журавлина бореться з холестерином у крові – чистить судини і перешкоджає появі тромбів. А це принесе користь не лише жінкам, а й чоловікам. Та особливого рецепту й немає. Просто 1 столову ложку ягід заварюють окропом і п’ють як чай.
Марина Д., м. Житомир»
– На що скаржитеся, хворий?
– На здоров’я.
– Це ви дарма. Треба скаржитися на хвороби.
***
Медицина так швидко крокує вперед, що здоров’я за нею не встигає.
***
Половину життя люди витрачають на те, щоби заробити гроші.
А у другій половині витрачають гроші на те, щоб повернути собі здоров’я.
Читайте також:
У якому віці можна буде вийти на пенсію наступного року і який стаж потрібно мати.
Сучасні туалетні системи із пластику стають незамінним рішенням для заміських будинків та дачних ділянок, де…
Уряд вирішив підвищити фінансову допомогу сім'ям загиблих захисників.
Стало відомо, якими погодними умовами будуть у перший зимовий місяць. Чого чекати.
Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.