На 19,7% збільшується не вся сума пенсії, а лише зарплата, яка підставляється у формулу розрахунку. Якщо пенсія сама по собі висока, то і збільшення буде відчутним. Якщо ж основний розмір пенсії після індексації все одно залишається меншим за мінімальний, тоді розглядається питання про встановлення доплат.
Доплати залежатимуть від віку людини, наявного стажу та від того, працює вона чи ні. А сама індексація пенсій торкнеться як працюючих, і непрацюючих громадян.
Загалом мінімальна пенсія з 1 березня зросла з 2100 до 2520 гривень, незалежно від віку та стажу. Далі, залежно від індивідуальних показників, пенсіонер може претендувати на мінімальні виплати у розмірі 2760, 3000 або 3120 гривень.
У деяких випадках, якщо людина не матиме повного стажу (30 років у жінок і 35 років у чоловіків), пенсія обчислюватиметься пропорційно стажу.
Тим, хто вийшов на пенсію у 2020–2022 роках, до пенсії просто додали по 100 гривень. У новому розмірі з березня отримують виплати військові пенсіонери та чорнобильці. З 1 липня очікується перерахунок пенсій для держслужбовців та науковців.
Нагадаємо, ми докладноо розбирали підсумки індексації.
Перша весняна зелень, перші ніжні овочі і, звичайно, салат з редиски - це прикмети квітня.…
В Україні працює система безоплатної правової допомоги. Вона допомагає людям вирішувати юридичні питання, зокрема в…
З січня 2025 року змінено правила встановлення інвалідності та призначення пенсій за інвалідністю. Відповідні зміни…
Хочете отримати хороший урожай полуниці? Не забудьте вчасно внести правильне підживлення. Розповідаємо про найефективніше.
Великдень не за горами, тож варто запастися рецептами святкових страв. Обов'язково спробуйте приготувати цю сирну…
Комунальники попередили про те, що не приймуть показання лічильників у частини українців. Хто опинився в…