Вівторок, 21 Березня, 2023
ГоловнаПенсійна справаЯкі законні підстави можуть спричинити позбавлення українців пенсії?

Які законні підстави можуть спричинити позбавлення українців пенсії?

Этот материал также доступен на русском языке
Наприкінці січня у Міністерстві соціальної політики розробили законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо порядку виплати пенсій особам, які вчинили злочин проти основ національної безпеки України».

Що це за документ і чому, якщо його ухвалять, деяких пенсіонерів можуть позбавити пенсії?

У законопроекті йдеться про покарання для пенсіонерів:

  • за насильницьку зміну або повалення конституційного ладу, або захоплення державної влади (стаття 109 «Кримінального кодексу України»);
  • за посягання на територіальну цілісність та недоторканність України (стаття 110 «Кримінального кодексу України»);
  • за державну зраду (стаття 111 Кримінального кодексу України);
  • за колабораційну діяльність (стаття 111-1 «Кримінального кодексу України»);
  • засуджених (підозрюваних) у злочинах проти національної безпеки України, місцезнаходження яких невідоме, вони ховаються від слідства та суду на тимчасово окупованій території, за межами України або перебувають у розшуку.

Як покарання за скоєні злочини цій категорії громадян загрожує позбавлення пенсії на час відбування ув’язнення. Щоправда, після закінчення терміну покарання нарахування пенсії відновлять. Також у законопроекті пропонують не встановлювати пенсії за особливі заслуги засудженим, які скоїли умисне кримінальне правопорушення.

При цьому в Міністерстві стверджують, що положення законопроекту відповідають вимогам Конвенції щодо захисту прав людини та Європейського суду. Це означає, що у разі ухвалення законопроекту свобода і права громадян України не порушуватимуться.

Таким чином міністри хочуть допомогти запобігти правопорушенням проти національної безпеки України, зменшити навантаження на державний бюджет та Пенсійний фонд.

Нове на сайті