При цьому з’являється абдомінальне ожиріння, коли жирова тканина відкладається на животі, збільшуючи кількість «внутрішнього» жиру, який має підвищену стійкість до інсуліну.
Ознаками метаболічного синдрому є підвищений тиск, високий рівень цукру у крові, широка талія. При такому стані у чоловіків обсяг талії перевищує 102 сантиметри, у жінок – 89 сантиметрів. Підвищується можливість розвитку діабету другого типу, хвороб серця, інсульту.
У групі ризику перебувають всі, хто страждає на ожиріння, гіпертонію, серцево-судинні захворювання, веде малорухливий спосіб життя, а також хворі на цукровий діабет і люди віком понад 60 років.
Головне при лікуванні метаболічного синдрому – утримувати нормальну вагу, що знижує ризик розвитку ускладнень. Для цього використовують дієту і фізичні вправи.
Що стосується дієти, то на столі мають переважати страви з рослинної їжі. У ній багато протизапальних речовин, антиоксидантів, харчових волокон, які позитивно впливають на обмін речовин, знижують рівень цукру та холестерину.
Дуже часто узаконення самобуду перетворюється на складний та заплутаний процес для звичайної людини. Він вимагає…
Багато овочівників вважають, що помідори потребують частих і рясних поливів. Але чи це так насправді?
9 квітня подекуди у центральних, західних та північних областях України очікується сніг.
Якою буде космічна погода? Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Здоровий сон – це основа гарного самопочуття.
Яйце, цукор і борошно - все просто, але бісквіт не піднімається, то тріскається, то осідає.…