Держслужба з надзвичайних ситуацій взагалі не рекомендує користуватися газовими балонами, зокрема балончиками, у квартирах. Але якщо світло вимкнули надовго і немає можливості навіть закип‘ятити воду для чаю, дотримуйтеся правил використання таких приладів.
1. Купуйте сертифіковану продукцію у ліцензованих точках продажу. Не купуйте з рук або через Інтернет.
2. Перевірте вентиляцію. Туристичний балон призначений лише для використання на вулиці. Якщо скористатися ним у приміщенні, то особливу увагу слід приділити вентиляції – залишати кватирки постійно відкритими або часто провітрювати кімнату. Також не слід довго використовувати такий балон. Він придатний для того, щоб швидко розігріти їжу або закип’ятити воду, але не для того, щоб на такій установці варити борщ.
3. Перевірте балони і з’єднання. Для цього балон потрібно змастити мильним розчином. Якщо з’являться бульбашки, то балончик бракований, і використовувати його не можна.
4. Уникайте перепадів температур. Зберігати балони потрібно у теплому приміщенні, щоб уберегти від перепадів температур. А також берегти від потрапляння сонячних променів. Найкраще для цього підійде комора або інше темне приміщення. Газ має здатність розширюватися, тому коли балон зберігається у холоді, а потім заноситься в тепле приміщення, може статися вибух.