Для повноцінної роботи організму потрібно доповнення до основного раціону харчування як вітамінів. Збалансовані вітамінні комплекси покращують обмінні процеси в організмі, стимулюючи вироблення гормонів, зміцнюючи загальну опірність, жінкам у дітородному віці покращують репродуктивні функції. У зимові періоди надзвичайно важливо пити вітаміни через загострення вірусних хвороб.
Найпопулярнішим у зимовий час вважається вітамін С, оскільки багато хто впевнений, що він бореться з вірусами. Це не зовсім так: вітамін С бере участь у багатьох обмінних процесах, сприятливо впливає на імунну систему, але противірусного ефекту не має. Проте при вірусних інфекціях потреба нашого організму в ньому збільшується.
Дієтолог та ендокринолог Яна Корольова пояснила, що найкраще отримувати вітамін С із овочів та фруктів. На нього багаті усі види капусти, у тому числі квашена, салатне листя, цитрусові, болгарський перець і навіть картопля.
Однак не завжди достатня кількість вітаміну С надходить з їжі, а при деяких захворюваннях шлунку вітаміни взагалі погано засвоюються, і тоді лікар призначає аптечні препарати з вітаміном С. При цьому слід пам’ятати, що передозування вітаміну С може збільшити ризик утворення каменів у нирках і викликати багато інших неприємних симптомів.
ВІТАМІН D також важливий у зимовий час. Він не тільки надходить з їжі, а й формується під впливом ультрафіолетових променів. Вітамін D є важливою речовиною для організму: відповідає за засвоєння кальцію, бере участь у холестериновому обміні, нормалізує згортання крові, пригнічує ріст і утворення ракових клітин, корисний при надмірній вазі та ламкості кісток. Однак перш ніж приймати вітамін D, потрібно звернутися до лікаря і визначити його рівень в крові. Безконтрольно приймати вітамін D не можна, тому що він має властивість накопичуватися в організмі, що загрожує блювотою, запорами, проблемами із серцевим ритмом і запамороченнями.
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…
Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.
У цей день відзначають 27 щорічних свят, з деякими з них ми хотіли б вас…