Детальніше про них розповіла заступниця міністра соціальної політики Дарія Марчак в ефірі телемарафону, пише соціальна платформа.
Перша причина — співвідношення працюючих та пенсіонерів, яке зараз становить 1:1. Це дуже мало для нормального функціонування солідарної системи та забезпечення гідних пенсійних виплат.
“У 2022 році один офіційно працевлаштований громадянин в Україні утримував через солідарну пенсійну систему одного пенсіонера. І це означає, що ми повинні платити дуже низькі пенсії, або платити дуже високий єдиний соціальний внесок.
Фактично, у нормальній ситуації на одного пенсіонера має бути хоча би дві-три працюючі людини. І таке зниження співвідношення кількості пенсіонерів, що працюють до кількості, стає загрозливим. І, на жаль, тенденції погіршилися в результаті військових дій, оскільки багато працездатних українців поїхали за кордон”, – підкреслила Марчак.
Другою причиною, за її словами, є швидкі темпи зменшення коефіцієнта заміщення, тобто того, який відсоток поточної зарплати в майбутньому забезпечуватиме пенсійна виплата.
«Країні вже зараз треба думати над тим, яким чином ми будемо врегулювати пенсійні питання і проблеми в майбутньому, і які системні рішення ми пропонуватимемо. Власне запровадження накопичувальної пенсійної системи — одне із системних рішень», — наголосила заступниця голови Мінсоцполітики.
Впровадження накопичувальної пенсійної системи – це не лише підвищення пенсій, а й загалом про можливість їх виплачувати.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, хто з медпрацівників зможе вийти на пенсію достроково.