Російсько-українська війна перекреслила всі плани щодо святкування. Однак діти, родичі і друзі умовили відзначити цю щасливу життєву подію в родинному колі.
– Давайте вип’ємо за наше осіннє золото! Це я спеціально для своєї Любові до весілля зі свого винограду виготовив. Воно смачне, ароматне, корисне і, що важливо, не хмільне, – припрошував гостей пан Дмитро, наливаючи у келихи рожеве вино.
Самі по собі нахлинули спогади…
Село Волове, що на Балтщині, у п’ятдесятих роках мало таку народжуваність, що довелося відкривати аж два дитсадки. Люба й Дмитрик жили зі своїми сім’ями в різних його кутках, тож відвідували й різні дошкільні заклади. А навіки доля звела їх у першому класі місцевої восьмирічки.
Люба і Дмитрик, оскільки ви у нас за зростом найменші, то йдіть і сідайте удвох за першу парту, – сказала вчителька.
Таким було їхнє знайомство. Відтоді хлопчик і дівчинка неначе приросли одне до одного. І вже з сьомого класу на усіх кіносеансах у клубі сиділи поруч. «Назавжди разом – ти і я!», – пророкували вже тоді їм селяни.
Після закінчення восьмирічки батьки відправили їх на подальше навчання до Балтської школи №1, и знову вони були разом.
Час летів. Здобувши атестат зрілості, Люба з кількома дівчатами з Волового поїхала до Чернігова і освоїла професію прядильниці на камвольно-суконному комбінаті. А потім влаштувалася швачкою на Балтську швейну фабрику. Дмитро на той час відслужив в армії й повернувся додому. Коли Люба побачила його, очам своїм не повірила: як же він витягнувся, змужнів, став справжнім красенем. Та й про неї люди говорили, що вродлива…
Хлопець почав працювати водієм автобуса в Котовському автопарку. Вечорами часто зустрічався з Любою, і одного разу запитав: “Може, одружимось?”
…Весілля справляли два дні. Обом закоханим його ніколи не забути. За сільським звичаєм, вранці наречений зі своєю компанією прийшов по наречену, розписалися в клубі – і кожен відзначав цю подію у себе вдома з ріднею та друзями. Яким же нескінченно довгим здався молодятам той день. Їм так хотілося скоріше бути разом, милуватися одне одним.
Ввечері Дмитро у супроводі своїх гостей прийшов по Любу.. Відбули «почесну» – так називався обряд дарування, і нанашки зняли з неї вінок з фатою і одягли хустку.
Наступного дня святкування продовжилося на садибі жениха. Люба знову вбралася у весільний наряд. Пізнього вечора, після «почесної», їй вже остаточно одягли на голову хустку з квітками.
У пам’яті подружньої пари ці події надто свіжі, хоч минуло відтоді… п’ятдесят років. А в душі відчувають себе такими ж молодими, хоча скільки разом пережито… І статус невтішний: пенсіонери. Та дарма, їм сьогодні добре разом, вони щасливі, бо поділили одну долю навпіл. І сльози, і радість – на двох.
Сварилися? Не без того. Але тільки через дрібниці, тому не надовго. Кожен шукав привід для швидшого примирення, щоб стати ще ближчими та ріднішими. Але Боже борони, щоб хтось з них поскаржився батькам чи ще комусь, що інколи не знаходять спільної мови. Лише радістю ділилися. Ніхто з рідні й не здогадувався, що між ними могла пробігти чорна кішка. Всі – від дітей та онуків до сусідів, друзів, колег – вважають їх зразковою парою. Бо так воно і є насправді.
У нас, особливо відколи на пенсії, все порівну, всю домашню роботу виконуємо разом, – говорить дружина. – Тушонку ось робили недавно для ЗСУ, страви готували на святковий стіл до золотого весілля – все удвох.
– А що є найважливішим у сімейних стосунках, щоб зберегти сім’ю, щоб отак, як ви, золотий подружній ювілей відзначити?
– Треба набратися терпіння, вміти пробачати, поважати одне одного, то й сім’я не розвалиться, – відповіла за двох Любов Миколаївна.
У подружжя син Леонід і донька Олена. В обох по двоє дорослих дітей. Вже й онуки є – п’ятикласник Дмитрик (з яким нині прабабуся домашні завдання робить) і Макарчик, котрому один рік і місяць.
– Діти, онуки й правнуки – все наше багатство. Я вважаю, що ми – найбагатші люди на світі, бо славно прожили у шлюбі п’ятдесят років і маємо хороших нащадків, – зізнається пан Дмитро.
А я побажала подружжю при здоров’ї, під мирним небом України щасливо зустріти діамантовий ювілей.
Любов Кузьменко, м. Балта
Сучасні технології допомагають значно спростити догляд за рослинами та садовою ділянкою.
Інжир - це екзотична рослина, яка вже встигла прописатися на ділянках багатьох українців, проте у…
Багато хто любить чайний гриб. Напій з чайного гриба насправді є чайним квасом.
Якщо вас почали турбувати важкість, свербіж та печіння в ділянці заднього проходу, позбавтеся недоречної сором'язливості…
З 4 квітня українців, які працюють, чекають важливі зміни. Тепер лікарняні будуть виплачувати по-новому.
Перевірити стаж роботи можна на сайті ПФУ. Як це зробити, щоб не помилитися, розповідаємо покроково.