Запідозрити, що є проблеми з нирками, можна до того, як захворювання стане хронічним.
1. Перше, що має насторожити – відчуття постійної втоми, яка не минає навіть після повноцінного відпочинку. Це відбувається через шкідливі сполуки, що накопичилися, впоратися з якими нирки вже не в змозі.
2. Нез’ясовна слабкість, стомлюваність, головний біль і підвищена температура – наслідок порушення обміну речовин та запального процесу.
3. Надмірна сухість шкіри або свербіж. Коли нирки хворі, вони перестають належним чином контролювати рівень шкідливих речовин у організмі. Токсини, накопичуючись у крові, викликають свербіж.
4. Зверніть увагу на зовнішній вигляд – при хворобах нирок часто бувають набряки вранці на обличчі та на ногах, що минають надвечір. Шкіра стає блідою, сухою, з жовтуватим відтінком.
5. Зміна кольору, запаху і кількості сечі, що виділяється, теж має насторожити.
Чи можна визначити хворобу нирок за набряками?
Запитання читачки:
– Раптом почали набрякати ноги нижче гомілки. Це ознака ураження нирок?
Відповідає лікарка-нефролог Дар’я Коровінченко:
– Ми не орієнтуємося на набряки, вони бувають і безбілкові, які можна виявити за біохімічним аналізом крові. Набряки виникають також при захворюваннях серця.
На відміну від ниркових, які, крім ніг, можуть бути і на руках, і на повіках і з’являються вранці, серцеві набряки виникають ближче до вечора.
За матеріалами fakty.ua