Мангольд може стати не тільки цінною добавкою до раціону, але і прикрасою інтер’єру, адже черешки та листя рослини відрізняються різними насиченими квітами – можуть бути зеленими, червоними, жовтими або фіолетовими.
Розрізняють дві основні форми мангольду – стебловий та листовий. Перший відрізняється сильно виступаючими від стебла жилками. Його вживають разом із стеблами на кшталт спаржі. Другий, він же шнітт-мангольд, пускає після зрізу нове листя, яке знову можна вживати.
Насіння мангольду сіють на глибину близько 4 см у суміш садової землі, перегною та крупнозернистого піску (1:1:0,5). Ємності накривають плівкою до появи сходів, а потім укриття знімають і розміщують на світлому підвіконні або балконі. Рослина ця досить холодостійка, але сходи швидше з’являться в теплі. Оптимальна температура вирощування мангольду – близько 17-20 градусів.
Після появи сходів їх проріджують вперше, а при утворенні 4-5 листків – вдруге, залишаючи між сходами 15-20 см. Видалені рослини можна відразу вживати в їжу. Приблизно через 1,5 місяця після появи сходів у мангольда починають акуратно зрізати велике бокове листя – центральна розетка продовжуватиме свій зріст.
Під час вегетації мангольд поливають і обприскують теплою водою кожні три дні, щоб ґрунт не пересихав, а раз на 2-3 тижні підгодовують комплексним мінеральним добривом. Сорти мангольду для вирощування на підвіконні або балконі: «Червоний», «Вайт Салвер», «Ізумруд», «Красуня», «Райдуга».
Навіть після миття холодильника неприємний запах залишається? Розповідаємо, як його позбітися.
У 2025 році право вийти на пенсію у 60 років мають ті, хто набув щонайменше…
Спека чи зливи? Чого очікувати українцям у суботу та неділю? Синоптики зробили детальний прогноз.
Чи буде магнітна буря в суботу. Експерти поділилися прогнозами. Що варто знати метеозалежним.
Щоб отримати щедрий урожай кабачків, важливо знати, коли поливати рослини, чим їх підживлювати та як…
Без барвників і консервантів – лише натуральні інгредієнти та яскравий смак. Готуємо улюблений напій в…