Мангольд може стати не тільки цінною добавкою до раціону, але і прикрасою інтер’єру, адже черешки та листя рослини відрізняються різними насиченими квітами – можуть бути зеленими, червоними, жовтими або фіолетовими.
Розрізняють дві основні форми мангольду – стебловий та листовий. Перший відрізняється сильно виступаючими від стебла жилками. Його вживають разом із стеблами на кшталт спаржі. Другий, він же шнітт-мангольд, пускає після зрізу нове листя, яке знову можна вживати.
Насіння мангольду сіють на глибину близько 4 см у суміш садової землі, перегною та крупнозернистого піску (1:1:0,5). Ємності накривають плівкою до появи сходів, а потім укриття знімають і розміщують на світлому підвіконні або балконі. Рослина ця досить холодостійка, але сходи швидше з’являться в теплі. Оптимальна температура вирощування мангольду – близько 17-20 градусів.
Після появи сходів їх проріджують вперше, а при утворенні 4-5 листків – вдруге, залишаючи між сходами 15-20 см. Видалені рослини можна відразу вживати в їжу. Приблизно через 1,5 місяця після появи сходів у мангольда починають акуратно зрізати велике бокове листя – центральна розетка продовжуватиме свій зріст.
Під час вегетації мангольд поливають і обприскують теплою водою кожні три дні, щоб ґрунт не пересихав, а раз на 2-3 тижні підгодовують комплексним мінеральним добривом. Сорти мангольду для вирощування на підвіконні або балконі: «Червоний», «Вайт Салвер», «Ізумруд», «Красуня», «Райдуга».
Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…