Гарбуз містить білок, клітковину і вітаміни С, В, В2, Е, РР, Т, причому вітаміну А в ньому уп’ятеро більше, ніж у моркві. Він допомагає очищати організм, покращує травлення, використовується як сечогінний засіб.
Також його застосовують під час лікувальних дієт, для покращення зору, обміну речовин, при гіпертонії, туберкульозі, а також для профілактики онкологічних захворювань.
Гарбуз корисний тим, що нормалізує прохідність жовчовивідних проток, сприяє регенерації клітин, виводить холестерин, покращує вуглеводний обмін. Кальцій і магній, які є у гарбузі, зміцнюють серцевий м’яз, знижують тиск. Благотворно впливає він на нирки при циститі та пієлонефриті.
Антиоксидантні властивості цього овочу сприяють омолодженню, а залізо впливає на колір обличчя.
Також гарбуз корисний для зниження ваги, але тільки в запеченому вигляді, без додавання олії, молока або цукру.
Протипоказань у гарбуза не так вже й багато. Його краще не вживати тим, хто страждає на важку форму цукрового діабету, при зниженій кислотності та гастриті, кольках, метеоризмі.
Автоматичне перепризначення субсидій стосується більшості домогосподарств. Але якщо змінився склад сім’ї або майновий стан —…
Батат, або солодка картопля, – смачний та корисний продукт. Якщо ви хочете виростити його самостійно,…
Схеми шахраїв стають дедалі витонченішими. Вони використовують фейкові клавіатури, коментарі з фішинговими посиланнями й фальшиві…
У 2025 році в Україні знову зростуть вимоги до страхового стажу для виходу на пенсію…
Відкрито реєстрацію на програму фінансової підтримки. У межах ініціативи можна отримати до 50 тисяч гривень.…
Увечері 4 квітня росія завдала удару балістичною ракетою по житловому району Кривого Рогу. Внаслідок цього…