Серце далеко не завжди справляється з традиційним для багатьох способом відпочинку. Часті переїдання і вживання великої кількості алкоголю за короткий період найчастіше закінчуються викликом «швидкої» (існує навіть спеціальний термін – «синдром святкового серця»).
Часто у «післясвяткових» пацієнтів діагностують або гострий коронарний синдром, який часто називають передінфарктним станом, або інфаркт. Це пов’язано з тим, що багато які люди живуть з непроявленою або вчасно не діагностованою ішемічною хворобою серця, нестабільною стенокардією. І святкові навантаження на організм призводять до не дуже радісних наслідків.
Один із головних симптомів – сильний біль, печія, здавлювання або дискомфорт по грудній клітці. Також біль може виходити від грудей до плеча, руки, шиї, щелепи.
Другий важливий симптом – біль у животі, нудота, блювання або інші проблеми з боку шлунково-кишкового тракту.
Також можливими є сильне потовиділення, запаморочення або непритомність, незвична незрозуміла втома.
ВАЖЛИВО! Якщо такі симптоми не усуваються препаратами, а біль вщухає перед новим нападом і нерідко починається з непритомності – треба негайно викликати «швидку допомогу»!
Поки їде «швидка», треба укласти хворого на ліжко, на спину, піднявши плечі та голову, розстебнути одяг і відкрити вікно, щоб людині було легше дихати.
Андрій Капталан, лікар-кардіолог
На які тільки хитрощі не йдуть овочівники, щоб зібрати ранній та рекордний урожай. Сьогодні розповідаємо…
4 квітня очікується погода без опадів, у південних областях - місцями дощі.
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Цього дня прийнято звертатися з молитвою до Діви Марії та просити захисту та заступництва у…
2025 року українські пенсіонери зможуть отримати нову фінансову допомогу, яку здійснить Міністерство соціальної політики разом…
Якість прання залежить від забрудненості білизни, і від прального засобу. Скільки порошку треба, щоб ваша…