Відповідає лікар-ендокринолог Ольга Орлик.
– Є різні дані, але я не рекомендую виміряти ризик у відсотках. Просто потрібно знати, що певні чинники, зокрема спадкові, впливають виникнення цукрового діабету.
Якщо в сім’ї на діабет хворіють батьки, сестри чи брати дитини, то він у групі ризику, отже, слід проходити обстеження, зокрема, перевіряти рівень глюкози в крові, навіть якщо нічого не турбує.
Також чи не найважливішим у профілактиці цукрового діабету є дотримання дієти – виняток із раціону солодкого та виробів із борошна.
Діабет – підступна хвороба, часто безсимптомна. Здавати аналіз на цукор слід здоровим людям, починаючи з 40-45 років. Якщо він в нормі, слід перевірятися раз на три роки.
Але хочу наголосити: щоб встановити рівень ризику, здавати аналіз на глюкозу крові потрібно в лабораторії, а не вимірювати цукор домашнім глюкометром, яким користуються хворі на діабет.
Інформативним є аналіз на глікований гемоглобін – за його допомогою можна встановити, чи було підвищено цукор протягом трьох останніх місяців.
За матеріалами fakty.ua
Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…