Вона ефективна при депресії, хронічній втомі, фізичному та нервовому виснаженні, інфекційних захворюваннях, чинить стимулюючу дію на лімфатичну систему, а також підвищує життєвий тонус організму.
Найчастіше ехінацея використовується як настоянки. Настоянку можна купити в аптеці або приготувати самому. Для її приготування необхідно 20 г (або 1 столову ложку) подрібненого коріння, як мінімум трирічного віку, залити 100 мл 70-відсоткового спирту, настояти 30 діб, процідити, а потім приймати по 20-30 крапель тричі на день перед їдою не менше двох тижнів.
Аналогічну настоянку можна приготувати і з квіток ехінацеї. 4 столові ложки квіток, зірваних у стадії бутонізації, потрібно залити 0,5 літра горілки, настоювати 30 днів, профільтрувати, а потім приймати по 20-30 крапель тричі на день перед їдою не менше двох тижнів.
Настоянку необхідно приймати за 3-4 тижні до появи епідемії грипу, ГРВІ. Крім того, вона ефективна при ревматоїдному артриті, циститі, гепатиті, екземі, псоріазі, опіках, обмороженнях, трофічних виразках, глибоких ранах.
ЧАЙ З ЕХІНАЦЕЇ
З квіток і трави ехінацеї можна приготувати корисний чай. Дві чайні ложки листя з квітками заварюють в 0,5 літра окропу в чайнику або термосі, настоюють 30 хвилин і п’ють по чашці на день краще з медом (не більше місяця). Такий чай добре очищає та омолоджує організм, уповільнює процес старіння.
Деякі українці 2025 року скаржаться на відсутність соціальних виплат. Міністерство соціальної політики пояснює причини та…
Квартира за турботу – законно та безпечно. Спадковий договір дозволяє отримати допомогу за життя та…
Кабачки - не тільки для рагу та ікри! З ними можна приготувати незвичне варення з…
В Україні встановлено вікові доплати до пенсій. Вони нараховуються від дня народження, а не з…
В Україні тестують нову систему соцвиплат. У Мінсоцполітики повідомили, хто зможе отримувати більше та як…
У липні на нас чекає кілька періодів підвищеної геомагнітної обстановки. Чи буде магнітна буря 13…