Середа, 28 Лютого, 2024
ГоловнаПенсійна справаЧи варто відмовлятися від пенсії у 60 років і продовжувати працювати: як...

Чи варто відмовлятися від пенсії у 60 років і продовжувати працювати: як відстрочка вплине на розмір виплат

Этот материал также доступен на русском языке
Не секрет, що більшість пенсіонерів отримує мізерні пенсії. Тому деякі українці цікавляться, чи можна відмовитись від призначення пенсії у 60 років та продовжити працювати і чи вплине це на розмір пенсії.

Як зазначають експерти Пенсійного фонду, законодавство про пенсійне забезпечення містить норми, які заохочують громадян до пізнішого виходу на пенсію.

Отже, тим, хто отримав право на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», але після досягнення пенсійного віку виявив бажання працювати та отримувати пенсію пізніше, пенсія за віком призначається з урахуванням набутого страхового стажу на день звернення за призначення пенсії.

При призначенні пенсії з відстрочкою основний розмір пенсії збільшується:

на 0,5% – за кожний повний місяць страхового стажу, починаючи з місяця, наступного за місяцем досягнення пенсійного віку, у разі відстрочення виходу на пенсію терміном до 60 місяців;

на 0,75% – за кожний повний місяць страхового стажу, починаючи з місяця, наступного за місяцем досягнення пенсійного віку, у разі відстрочення виходу на пенсію терміном понад 60 місяців.

Тобто якщо людина відстрочить свій вихід на пенсію на період менше 60 місяців, то за кожен рік такої відстрочки вона отримає надбавку до пенсії у розмірі 6% (0,5 х 12), за два роки пізнішого виходу на пенсію — 12% (0,5 х 24) і т.д.

А ось відстрочка на шість років (це 72 місяці) вже збільшить основний розмір пенсії на 54% (72 х 0,75).

Для збільшення враховуються лише повні місяці роботи: збільшення розміру пенсії за неповний місяць страхового стажу не здійснюється.

Про бажання призначити пенсію пізніше людина повинна до досягнення пенсійного віку повідомити орган Пенсійного фонду України. Якщо ж людина не повідомила про таке бажання, а у Реєстрі застрахованих осіб є інформація про весь її страховий стаж (оцифрована паперова трудова книжка), – пенсію призначать автоматично з наступного дня за днем ​​досягнення пенсійного віку.

Якщо людина продовжує працювати і не звертається із заявою про призначення пенсії, а її паперову трудову книжку не було оцифровано, – у такому разі вважається, що людина виявила бажання вийти на пенсію пізніше.

Пенсія за віком з відстрочкою призначається за зверненням пенсіонера з дня, наступного за останнім днем ​​місяця, у якому придбано повний місяць страхового стажу (у тому числі сумарно, коли неповні місяці підсумовуються), якщо звернення мало місце не пізніше ніж за три місяці з такого дня. Якщо ж пенсіонер звернувся за призначенням пенсії пізніше, то пенсія призначається з дня звернення.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, що з 1 грудня в Україні збільшиться один із видів пенсії.

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні