Субота, 10 Грудня, 2022
ГоловнаСпоживачЕксперти розповіли про продукти, що подешевшають

Експерти розповіли про продукти, що подешевшають

Этот материал также доступен на русском языке
В Україні до кінця 2022 року можуть здешевшати деякі продукти харчування. Мова йдеться про курячі яйця, гречку та борошно.

Як зміниться вартість продукції до кінця поточного року

Аналітикиня УКАБ (“Український клуб аграрного бізнесу”) Світлана Литвин розповіла, що до кінця року можуть знизитися ціни на гречку та яйця. Саме ці продукти в 2022-му стали одними з товарів-рекордсменів щодо подорожчання. Дефіцит, який виник на ці позиції протягом року, призвів до значного зростання цін на них, додала експертка.

“Тому аграрії значно збільшили посіви під гречкою, вже зібрали гарний врожай, ціна на гречку почала знижуватися і цей процес буде ще тривати. Щодо курячих яєць, ціна на які дійшла до свого максимуму, то птахівники почали збільшувати кількість курей-несучок. Це вже призвело до стабілізації цін і далі очікуємо зниження цін по мірі збільшення обсягів виробництва”, – сказала Литвин.

В свою чергу завідувачка відділу ціноутворення та аграрного ринку Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки”, д.е.н. Інна Сало розповіла, що до кінця цього року в ціні не зростатимуть продукти переробки зернових культур, такі як крупи та борошно. Вартість навіть може незначно знизитися – до 5%.

Також, за прогнозом науковців Інституту аграрної економіки, до кінця 2022-го не очікується дефіциту на основні продукти харчування.

Джерело

Нове на сайті