Після поразки на фронтах рф хоче «відігратися», зануривши нашу країну в темряву і холод. Б’ють рашисти, переважно, по трансформаторних підстанціях. Їх пошкодження не дозволяє доставити електроенергію підприємствам та населенню. Будь-які перебої з електроенергією ставлять під загрозу теплопостачання наших населених пунктів. А це, своєю чергою, може спричинити паніку серед населення, відповідно – нову хвилю еміграції.
Крім того, дефіцит електроенергії підриває роботу промислових підприємств – у тому числі з ремонту військової техніки. Тому, вважають експерти, кінцева мета атаки рф на нашу енергосистему – підштовхнути Україну до переговорів.
У нашій країні, за словами керівника ДТЕК Максима Тимченка, з радянських часів побудовано об’єднані енергосистеми. Якщо на якійсь станції вироблення електроенергії зникає, то її повинна підхопити інша. Тобто – все закільцьовано. Сьогодні станції, незачеплені бомбардуваннями, взяли на себе навантаження пошкоджених, тому воно зросло на всю енергосистему країни.
Коли розбивають вузлові підстанції, то в одному регіоні створюється надлишок електроенергії, а іншому – недстача. А планові відключення мають забезпечити баланс попиту та пропозиції електроенергії. Наприклад, якщо конкретний вузол споживає 100 мегават, а виробити в ньому або передати туди можна лише 80 мегават, то необхідно вимкнути споживачів, які використовують зайві 20. Для цього розробляється графік, де зазначено, що 20 мегават – це, наприклад, два-п’ять міських кварталів. І електрику там по черзі відключають.
Якщо цього не робити, то спрацює автоматика, і буде відключено все місто. Для того щоб його потім увімкнути, витратити доведеться вже не 15-20 хвилин, а години або навіть дні.
У кожному місті є важливі об’єкти, які мають працювати завжди. Планово відключати від електроенергії, зокрема, не можна: підприємства водо- і теплопостачання, зв’язку, а також органи державної влади, поліцію, військові об’єкти, транспорт, склади медикаментів, лікарні, школи, дитсадки, служби надзвичайних ситуацій. І часто ці об’єкти розміщені в житлових будинках. Є будівлі, де на перших поверхах, наприклад, розташовано підстанції, що забезпечують водопостачання або зв’язок; перебувають органи державної влади або правопорядку. А нагорі живуть люди. Тому такі будинки від електрики не відключають.
Оперативно відремонтувати пошкоджені ударами рф енергооб’єкти, зазначають фахівці, можна протягом двох-п’яти днів. Але для того щоб лінії електропередачі налагодити повністю, потрібно більше часу. Зрозуміло, у воєнний час конкретної інформації про те, де і скільки триватиме ремонт, ніхто не дасть. Тим більше в умовах, коли ворог продовжує нас регулярно обстрілювати. Отже, передбачити, якими можуть бути в країні графіки віялових відключень електроенергії, можливості немає. А у нас немає розкладу ракетних ударів. Немає, на жаль, можливості збивати всі ракети, які летять на наші енергооб’єкти.
Водночас, не виключають експерти, якщо необхідне для ремонту електромереж обладнання буде швидко доставлено до нашої країни, ситуацію з віяловими відключеннями в більшості областей може бути вирішено протягом чотирьох-восьми тижнів. Проте гарантій не дає ніхто.
Нагадаємо, ми повідомляли про те, що ДТЕК закликав українців евакуюватися з країни до настання зими.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…