Субота, 10 Грудня, 2022
ГоловнаПенсійна справаКоли період догляду за особою з інвалідністю не зараховується до страхового стажу?

Коли період догляду за особою з інвалідністю не зараховується до страхового стажу?

Этот материал также доступен на русском языке
Трапляються випадки, коли догляд за людиною з інвалідністю не зараховується до страхового стажу та не впливає на розмір пенсії.

«Мені 65 років, я пенсіонер за віком. Живу разом із хворою 97-річною мамою, яка має пенсію як член сім’ї загиблого. Я отримую щомісячну виплату 180 грн за догляд за мамою. Чи зарахують до мого стажу період догляду за літньою людиною, і чи може це вплинути на розмір моєї пенсії?» – запитує пенсіонер із Кіровоградської області.

У Пенсійному фонді відповіли, що такі періоди  зараховуються до стажу при призначенні пенсії. Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», період догляду за особою з інвалідністю І групи зараховується до стажу непрацюючим працездатним особам, які здійснюють такий догляд та отримують допомогу або компенсацію відповідно до законодавства. Оскільки ви пенсіонер за віком, тобто особа, яка за законодавством є непрацездатною особою, період догляду за 97-річною мамою не зараховується до вашого страхового стажу і, відповідно, не впливає на розмір пенсії.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, як родичам отримати пенсію зниклого без вісті.

Нове на сайті