Про те, чим опалювати свої будинки взимку, українці думають ще з літа. Багато хто вже запасся дровами, хтось купив палети чи вугілля, а хтось сподівається опалювати газом, хай навіть і за космічними цінами. Добре, коли є альтернатива, пише today.ua.
Розглянемо можливі варіанти палива для обігріву приміщень узимку.
Вибираючи вугілля для опалення будинку, як правило, віддають перевагу антрациту. Цей вид вугілля має найкращі паливні характеристики з мінімальної витрати, максимальної тепловіддачі та рівномірного, довгого горіння кожної завантаженої партії. Одна тонна антрациту стартує від 6000 гривень. Щоб обігріти будинок площею 100 кв. м на три місяці знадобиться приблизно 3 тонни вугілля.
Паливні брикети зберігають високу температуру горіння. Вони згоряють протягом одного-півтора годин, але продовжують тліти ще кілька годин. Після згоряння маса золи залишається не більше 1%, тоді як після згоряння вугілля залишається 30-40% попелу, а після дров – до 15%. Ціни на паливні брикети починаються з позначки 180 грн. за 10 кг. Що більше купувати, то вигідніше. Наприклад, на OLX можна купити тонну за 12 000 грн. У різних продавців відповідно різні ціни.
Це один із найбільш екологічно чистих видів палива. Пелети легкі у транспортуванні, утворюють безбарвний дим, не виділяють неприємних запахів при згорянні та довго зберігаються. Серед мінусів цього виду палива – висока ціна опалювального обладнання. Коштують пеллети від 10 000 грн за тонну. Можна купувати їх у мішках меншої фасування.
Нагадаємо, ми розповідали, де і як замовити дрова від держави, щоб не потрапити на вудку шахраїв.
1 липня очікується невеликий дощ на Луганщині, на решті територіях без опадів.
Кабмін затвердив важливу ухвалу, яка змінить повсякденне використання мобільного зв'язку: боротьба зі спамом, нові права…
Православний церковний календар на липень 2025 року допомагає віруючим стежити за всіма святами, постами чи…
В Україні діє обмеження на зняття готівки – не більше 100 тисяч гривень на добу.…
Запалення апендикса — не та ситуація, коли можна чекати. Біль може тимчасово вщухнути, але це…