Багато чого залежить від продуктів харчування і напоїв, які вживає людина. Наприклад, деякі продукти можуть знижувати дозу внутрішнього опромінення.
При радіоактивному зараженні насамперед потрібно звернути увагу на так звані радіопротектори. Це продукти, що зменшують шкідливий вплив радіації. До них належать: вітаміни Е, С і А в капсулах, морква, помідори, цибуля, часник, сало, гречка, а також зелений і чорний чай.
Окрім радіопротекторів, існують продукти, які спеціалісти називають блокаторами надходження. До них належать різні види харчових волокон. Наприклад, клітковина або пектин блокують надходження радіонуклідів до травної системи. При цьому вони сприяють виділенню жовчі, яка пов’язує шкідливі речовини і перешкоджає їх проникненню в організм.
До таких продуктів можна віднести пшеничні та житні висівки, насіння льону, печені яблука, варені буряки, цедру цитрусових, смородину, нешліфований рис, горох і квасолю.
Про всяк випадок добре запастися цукатами зі шкірки цитрусових, перетертою з цукром смородиною, а також морською капустою – як сушеною, так і в консервах.
Не зашкодить мати вдома мармелад, сушені пластинки яблук, моркви та буряків.
Є також продукти, які утворюють сполуки з радіоактивними речовинами і легко виводять їх із організму. В основному це потогінний і легкий сечогінний чай, а також лимонник, женьшень і ехінацея.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…