Наприклад, якщо підприємства або їхні правонаступники розміщуються (розташовувалися) на тимчасово окупованих територіях. У таких випадках стаж встановлюється на підставі показань не менше двох свідків, які знали б заявника за спільною роботою і мали б документи про свою роботу за той самий час.
Для підтвердження періодів роботи заявник або довірена особа подає до Пенсійного фонду (ПФ) трудову книжку і вказує у заяві дані про свідків.
Додатково можна подавати інші документи, які хоча б опосередковано підтверджують стаж. Своєю чергою, працівники ПФ запрошують свідків і опитують їх.
Якщо свідок мешкає на тимчасово окупованій території, для опитування його запрошує заявник. У такому разі опитування проводиться тим керуванням ПФ, яке обирає свідок.
До заяви свідок додає посвідчені копії документів про свою роботу за час, коли він підтверджує роботу заявника.
Нагадаємо, нещодавна юрист Сергій Коробкін докладно роз’яснював про зміни у законодавстві та розповідав, як підтвердити стаж показаннями свідків.
В Україні майже кожен п'ятий пенсіонер отримує виплати за спеціальним законодавством. Але вже незабаром система…
Українські фермери розпочали збір кавунів, але поки що врожай продають за підвищеною ціною. Чому кавуни…
Отримати повідомлення про посилку - буденність. Але в умовах війни це навіть може стати смертельною…
Через прострочену ідентифікацію чи неактивний рахунок тисячі пенсіонерів-ВПО залишилися без виплат. Нова ухвала Кабміну дозволяє…
Чи має право роботодавець вимагати від працівника виконувати свою роботу під час повітряної тривоги?
Магнітні бурі впливають на здоров'я багатьох людей, і щоб добре підготуватися до складного періоду, потрібно…