Статті

Які аналізи треба обов’язково здавати щороку, щоб уникнути хвороб

Які дослідження слід проводити щорічно, щоб не допустити розвитку небезпечних захворювань?

Обов’язкові щорічні аналізи

Загальний аналіз крові

Забору крові з пальця достатньо для того, щоб отримати інформацію про відсутність анемії та інших хвороб крові, рівень холестерину, різні запальні процеси. Отримані дані дозволяють давати висновок про стан імунітету, схильність до інфекційних захворювань.

Біохімічний аналіз крові

Досліджуючи кров із вени, досвідчені фахівці можуть отримати інформацію про стан нирок, печінки, жовчовивідних проток, виявити на ранній стадії серцево-судинні захворювання, порушення процесів обміну речовин.

Загальний аналіз сечі

Дослідження проводиться для того, щоб оцінити стан сечостатевої системи. Запальні захворювання можна виявити, з рівня лейкоцитів. На підставі аналізу сечі лікар визначає можливість розвитку пієлонефриту, циститу, уретриту, а також виявляє уражені органи. Присутність у сечі ацетону говорить про розвиток такого небезпечного захворювання, як цукровий діабет.

Аналіз на гормони щитовидної залози

Гормони, які синтезує щитовидна залоза, впливають попри всі обмінні процеси, які у організмі. Дослідження крові з вени допомагає виявити захворювання щитовидної залози (гіпотиреоз та гіпертиреоз), а також отримати інформацію, необхідну для діагностики ендокринних та гінекологічних порушень. Виявлення захворювань на ранній стадії спрощує процес лікування, а в деяких випадках дозволяє обійтися без хірургічного втручання. Жителям міст із дефіцитом йоду в природному середовищі такий аналіз необхідно робити щороку.

Аналіз крові на глікований гемоглобін

Виробляється для оцінки та контролю рівня цукру в крові, ймовірності розвитку цукрового діабету. Особливо актуальний для людей з надмірною вагою та гіподинамією.

Аналіз крові на ВІЛ, гепатит В та сифіліс

Виявлення цих захворювань на ранніх етапах значно спрощує терапію та покращує прогнози для пацієнтів.

Аналіз на ІПСШ

Аналіз на статеві інфекції дозволяє виявити збудників трихомоніазу, мікоплазмозу, уреаплазмозу тощо.

Щорічні дослідження після 40 років

Пацієнтам віком понад 40 років лікарі рекомендують щорічно проходити додаткові дослідження для своєчасної діагностики низки захворювань.

Аналіз на онкомаркери

На сьогоднішній день вважається одним із найкращих видів діагностики онкологічних захворювань. Для пацієнтів чоловічої статі інформативний тест на онкомаркер передміхурової залози, жінкам роблять тест на онкомаркер молочних залоз та яєчників. Крім того, у пацієнтів будь-якої статі проводять оцінку онкомаркерів товстого кишечника та прямої кишки.

Гастроскопія та колоноскопія

Дослідження дозволяють виявляти на ранніх стадіях захворювання шлунка, стравоходу, дванадцятипалої та товстої кишки.

Ліпідограма

Аналіз крові із вени на холестерин, що дозволяє виявити порушення жирового обміну. Завдяки інформації, отриманій таким шляхом, вдається вчасно виявити атеросклеротичні зміни судин та запобігти розвитку тромбозу, який може призвести до раптового інсульту або інфаркту. Крім того, відхилення від референтних значень можуть вказувати на розвиток захворювань печінки та жовчного міхура.

ЕКГ з фізичним навантаженням

Найефективніший метод діагностики захворювань серця. Дозволяє отримати набагато більше інформації, порівняно з ЕКГ, що проводиться у стані спокою.

Додаткові аналізи для жінок

Жінкам лікарі рекомендують додатково здавати аналіз на статеві гормони та рівень С-пептиду в крові, щоб вчасно виявити гормональні пухлини, захворювання яєчників та щитовидної залози.

Огляд лікарем-гінекологом необхідний для аналізу піхвової мікрофлори та отримання направлення на узі органів малого тазу та кольпоскопію.

Мамографія рекомендується щорічно для жінок старше 35 років. При виявленні болючих ущільнень у грудях у будь-якому віці потрібно невідкладно відвідати лікаря-маммолога.

***

Навіть якщо людина задоволена своїм самопочуттям та видимих ​​приводів для звернення до лікаря у неї немає, не можна виключати розвиток прихованих патологій. Виявити деякі захворювання досить складно: для діагностики потрібні специфічні дослідження.

Враховуючи, що багато хвороб до якогось моменту протікає безсимптомно, гарне самопочуття – аж ніяк не гарантія здоров’я. Багато хвороб простіше попередити, ніж займатися згодом дорогим лікуванням.

Захворювання можуть проявити себе раптово, тому рання діагностика – найкращий спосіб підібрати лікування, не чекаючи тяжких наслідків.

Новое на сайте

  • Новини

“Ощадбанк” змінює правила: як це вплине на ваші фінанси

Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…

22/11/2024 11:42
  • Новини

Стартує прийом заявок на отримання новорічних подарунків поштою для дітей

Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…

22/11/2024 10:53
  • Статті

Ефективне використання перев’язувальних матеріалів та бинтів

Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…

22/11/2024 10:25
  • Новини

Про це знають не всі: які пільги та доплати належать дітям війни в Україні

Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.

22/11/2024 09:46
  • Новини

Є 10 днів: кому із пенсіонерів потрібно надати персональні дані, інакше виплат не буде

Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…

22/11/2024 08:56
  • Новини

У наслідок ворожої атаки на Суми є загиблі і поранені – воєнне зведення 22 листопада

На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…

22/11/2024 08:25