А що буде з опаленням у наших будинках? Коли його увімкнуть і скільки за нього доведеться платити?
За попередніми прогнозами синоптиків, суворих морозів цієї зими нам чекати не слід. В середньому температура за вікном коливатиметься від мінус 5 до плюс 5 градусів. А кінець осені взагалі обіцяє бути теплішим, ніж минулого року.
Опалювальний сезон, запевняє влада, стартує після 15 жовтня. Коли саме – залежить від погодних умов. Ухвалюють рішення про початок та закінчення опалювального періоду органи місцевого самоврядування.
Ввімкнуть опалення, якщо протягом трьох днів середньодобова температура повітря складатиме плюс 8 градусів. Або градусник опуститься нижче цієї позначки. Припинять теплопостачання приміщень, коли протягом трьох днів температура перевищить цей показник.
З метою економії нормативні показники температури у житлових приміщеннях знизяться на чотири градуси – до плюс 18 градусів. Хоча ще в липні Кабмін збирався зменшити їх до плюс 16 градусів.
Згідно з інформацією Міністерства розвитку громад і територій, на сьогоднішній день країна готова до осінньо-зимового періоду більш ніж на 80%.
За прогнозами голови Оператора газотранспортної системи (ОГТС) України Сергія Макогона, до 15 жовтня запаси блакитного палива у газових сховищах мають становити приблизно 14,4 мільярда кубів. З таким резервом, вважає директор ОГТС, країна реально може пройти помірну зиму. Адже сьогодні споживання газу значно скоротилося.
Також до осені наша країна накопичила близько двох мільйонів тонн вугілля. І це, вважають в уряді, дає надію на стабільне, хоч і складне, проходження опалювального сезону.
Головна загроза для теплопостачання – ракетні атаки Росії на об’єкти цивільної інфраструктури: електростанції, котельні, ТЕЦ і ТЕС.
Тарифи протягом опалювального сезону не підвищуватимуться.
Під час воєнного стану і ще протягом шести місяців після його завершення Верховна Рада заборонила підвищувати тарифи на:
Крім того, запевняють у Міністерстві соціальної політики, незважаючи на складну економічну ситуацію, для населення буде збережено субсидії. Якщо їх було надано раніше, переоформлювати їх не потрібно. Субсидії будуть перепризначені автоматично. Також при їх призначенні можуть не враховувати заборгованість за комунальні послуги, що виникла на певних територіях у період дії воєнного стану. Пільги буде передбачено і для людей, які втратили роботу.
За приблизними підрахунками, за місяць опалювального сезону мешканці квартир повинні заплатити 659-855 гривень (залежно від постачальника газу). У приватних будинках – 1 116-1 448 гривень.
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…