Чи можна заощадити на витратах на комунальні послуги і що радять фахівці українцям?
Щоб заощадити на оплаті електроенергії, не обов’язково купувати дорогі енергозберігаючі прилади. Є кілька простих, але ефективних способів, які допоможуть зменшити щомісячну суму комунальних платежів.
Холодильник має стояти подалі від плити і радіаторів. При цьому відстань від стіни має бути не меншою за п’ять сантиметрів. Інакше компресор холодильника використовуватиме на 30% більше електроенергії.
Завантажуйте пральну машину речами по максимуму і вибирайте режим «Швидке прання» (якщо немає сильних забруднень). При частковому завантаженні пральної машини використовується більше енергії, з якої 90% йде на нагрівання води.
При користуванні електрочайником кип’ятіть тільки необхідну кількість води і регулярно очищайте його від накипу. Це зменшить споживання електроенергії.
Задля економії не вимикайте бойлер із мережі, на підтримання температури витрачається менше енергії, ніж на нагрівання. Також не встановлюйте високу температуру нагріву, це збільшує використання електроенергії.
Не забувайте гасити світло і використовуйте світлодіодні лампи, вони споживають до 80% менше енергії. Користуйтеся локальним освітленням – торшерами, бра, світильниками.
Вимикайте електроплиту за 5-7 хвилин до закінчення приготування їжі. Цього часу достатньо, щоби їжа встигла доготуватися.
Без особливих витрат можна заощадити на оплаті квитанцій за тепло.
Закрийте щілини у дверях і вікнах – це допоможе зберегти тепло і навіть підвищити температуру на 3-4 градуси. Усунути щілини на старих вікнах можна пластиліном або будівельним скотчем, у проміжках між стіною, вікнами або дверним отвором – шпаклівкою або ґрунтовкою. Також можна придбати балончик з монтажною піною (але це більш затратно).
Наклейте тепловідбивну плівку на вікна – це оптично прозорий матеріал із спеціальним багатошаровим покриттям, який встановлюється на внутрішню поверхню вікна. Вона зберігає тепло у приміщенні взимку і прохолоду влітку. Придбати її можна у будь-якому будівельному магазині. Жалюзі або короткі штори також допоможуть зберегти тепло на 8-15%.
Встановіть алюмінієву фольгу між стіною та батареєю – вона відбиває тепло, яке випромінює радіатор, від стіни усередину приміщення.
У багатоповерхівках не забувайте зачиняти у під’їзді двері – це допоможе зберегти до 20% тепла у всьому будинку.
Придбайте аератор – цей доступний за ціною і компактний пристрій кріпиться на «носику» змішувача крана. Фахівці вважають, що зі звичайним потоком води з крана виливається 10-15 літрів, а з насадкою лише 5-6 літрів.
Заощаджуйте на зливі в унітазі – зануріть у порожній бочок півлітрову пластикову пляшку, наповнену водою (попередньо перекривши водопостачання унітазу). Потім знову увімкніть воду, щоб бачок наповнився. Принцип дії такого способу полягає у водотоннажності. Відомо, що вода перестає надходити в бачок, коли поплавець досягає певної позначки. Завдяки наявності пляшки, для підняття поплавка на потрібний рівень знадобиться значно менше води. Такий метод економії зовсім не потребує витрат.
Закрийте зливний отвір, коли миєте посуд. Поки наносите засіб, не пускайте воду на самоплив, достатньо набрати трохи води в раковину. А кран відкривайте лише для ополіскування посуду.
Теплиця – це відмінний спосіб вирощування рослин, який дозволяє продовжити вегетаційний період і захистити рослини…
Річкова риба посідає важливе місце у раціоні українців. Найперша її перевага в доступності у свіжому…
Орхідеї - улюблені рослини багатьох, але не всі квітникарі знають, чи можна обприскувати орхідеї, чи…
22 листопада на території України очікується сніг, вітер, місцями дощі. На сході та півдні без…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
В останній місяць осені розпочинається Різдвяний піст. За новоюліанським календарем він триває з 15 листопада…