Тому, готуючи вечерю, замініть інгредієнти, які провокують безсоння, щоб добре виспатися і чудово почуватися вранці, пише korisno.24tv.ua.
Якщо ви страждаєте від тривожності, панічних атак та безсоння, то, ймовірно, ви перепробували безліч технік розслаблення, боротьби зі стресом і навіть медикаментозних способів усунення дискомфорту. Але навряд чи хтось перепитував, що ви їсте перед сном. Вас може здивувати, що деякі повсякденні харчові продукти впливають на нервову систему і можуть бути першопричиною вашого безсоння. Якщо ви визначите які інгредієнти в меню працюють проти вас, зможете проконтролювати їх вживання і захистити себе від наслідків стресу.
Кофеїн – небезпечний компонент для людей, які страждають на тривоги та розлади сну. Одне з досліджень за участю людей з панічними розладами показало, що кофеїн значно підвищує гормон стресу та провокує напади панічних атак. Ця речовина не дає спати, блокуючи аденозинові рецептори. Навіть через 5 годин після вживання кофеїну 50% речовини залишаються в крові та погіршують сон. Щоб вивести кофеїн з організму, потрібно 16-24 години. Навіть одна ранкова чашка кави може вплинути на якість вашого сну вночі.
Рослини сімейства пасльонових виробляють природні пестициди, призначені для знищення хижаків (комах та глистів). Ця хитра хімічна зброя блокує фермент ацетилхолінестеразу, що призводить до надмірного стимулювання нервової системи у людей із підвищеною чутливістю. Тривога є лише однією з нервово-психічних реакцій при вживанні такої їжі. Більшість людей щодня їдять ці продукти, але мало хто знає, що з часом організм може накопичити глікоалкалоїди. Щоб вони вивелися з організму, потрібно щонайменше 5 днів. Щоб перевірити вплив цих продуктів на вашу нервову систему, відмовтеся від них хоча б на тиждень.
На перший погляд алкоголь розслаблює та допомагає заснути, проте у процесі відпочинку він змінює глибину сну. Якщо ви маєте звичку випивати міцні напої перед сном – щовечора зменшуйте дози, щоб мінімізувати можливість абстинентного синдрому (при різкій відмові від алкоголю теж підвищує тривожність і погіршує сон).
Перетворення свіжої цільної їжі на вишуканий продукт (стейк, сир брі або кімчі) відбувається за допомогою бродіння. Під час цього процесу бактерії розщеплюють білки на крихітні молекули (біогенні аміни). Найважливішим біогенним аміном є гістамін – потужний нейромедіатор, що грає важливу роль у патогенезі низки хворобливих станів. Гістамін викликає занепокоєння та безсоння у людей з підвищеною чутливістю завдяки своїй здатності активувати адреналін.
Популярні сніданки містять чимало рафінованих вуглеводів та цукру. Так ви починаєте свій день із запуску гормональної ланцюгової реакції, яка може на якийсь час покращити ваш настрій, енергію та концентрацію. Однак після перепадів інсуліну організм починає вивільняти кортизол та адреналін, які мають нормалізувати рівень цукру в крові. Тим часом на обід ви знову з’їдаєте хліб, а на вечерю – локшину та чіпси. І ось – ваші гормони безперервно катаються на умовних американських гірках. Адреналін викликає симптоми паніки (потливість, запаморочення та серцебиття), ви можете помилково вважати їх ознаками гіпоглікемії, хоча в більшості випадків рівень глюкози в крові не опускається нижче за норму. Щоб протестувати, як ваш організм почувається без рафінованих вуглеводів, борошна та цукру, спробуйте відмовитися від продуктів із їх вмістом хоча б на 2 тижні. Якщо за цей час сон нормалізується – підбирайте відповідну дієту, яка дозволяє контролювати час їх вживання.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, як знизити цукор у крові без медикаментів.
Пенсійні системи різних країн різняться. Природно, що й пенсійні виплати у них різні. Україна не…
Тепла погода чи холодна? Чого очікувати українцям у суботу? Синоптики зробили детальний прогноз.
Чи буде магнітна буря в суботу. Експерти поділилися прогнозами. Що варто знати метеозалежним.
Хочете отримати хороший урожай огірків і щоб вони не гірчили? Обов'язково посадіть поруч з ними…
Буженина – одна з популярних страв на Великдень. Приготуйте її по цьому рецепту – м'ясо…
Національний банк України заявив про важливі зміни, які торкнуться кожного українця. Чого очікувати.