Статті

Чому котячі подряпини так довго гояться?

Котячі подряпини гояться довго і болісно, ​​тому що на пазурах кішок завжди «прописані» два збудники інфекції. Самі «господарі» інфекцій до них байдужі, зате людину легко заражають.

Особливості котячих подряпин

Дряпаючи людину, тонкі та гострі котячі пазурі проникають досить глибоко в шкіру і залишають там хвороботворні бактерії. Незважаючи на те, що кішки вважаються охайними тваринами, на їхніх лапках і пазурах мешкають різні збудники інфекцій. Для вихованців вони «рідні», а в людини можуть спричинити серйозні проблеми. Особливу небезпеку становлять вуличні безпритульні кішки.

Оскільки рановий канал котячої подряпини дуже вузький, краї рани швидко стуляються. Якщо подряпину вчасно не обробити, бактерії, що залишилися всередині, почнуть активно розмножуватися. Звідси і виникає підшкірне нагноєння. Вкрай важливо знезаражувати подряпину відразу ж після її виникнення.

Справа в тому, що кішки є носіями бактерії бартонели. Потрапивши в ранку через пошкоджений шкірний покрив, ця бактерія може викликати у людини запалення лімфатичних вузлів, лихоманку та загальну інтоксикацію.

При зараженні бартонелою в місці вже загоєної подряпини часто з’являється трохи піднесена і трохи болісна пляма. Через пару днів на його місці може виникнути безболісна червоно-коричнева бульбашка.

Ще через кілька днів бульбашка зникає, а на його місці залишається виразка або скоринка. Потім виникає запалення, збільшується та болить найближчий до подряпини лімфатичний вузол.

Лікування та профілактика

Простим та ефективним засобом для лікування подряпин є перекис водню. Змочіть ватку в рідині і кілька разів промокніть ранку. Перекис вбиває бактерії та покращує згортання крові. Не зайвим буде завдати ранку мазь з антибіотиком. Глибокі подряпини рекомендується обробляти протягом 3-4 днів

Якщо під рукою не було антисептичних засобів, акуратно промийте ранку мильною водою.

Новое на сайте

  • Новини

Несподіваний інгредієнт, який зробить котлети соковитими та ніжними

Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…

22/11/2024 13:39
  • Статті

Як вибрати диван для дому: повний гід

Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…

22/11/2024 13:04
  • Новини

В Україні планують заборонити небажані дзвінки: що пропонує новий законопроєкт

Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…

22/11/2024 12:41
  • Новини

“Ощадбанк” змінює правила: як це вплине на ваші фінанси

Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…

22/11/2024 11:42
  • Новини

Стартує прийом заявок на отримання новорічних подарунків поштою для дітей

Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…

22/11/2024 10:53
  • Статті

Ефективне використання перев’язувальних матеріалів та бинтів

Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…

22/11/2024 10:25