П’ятниця, 22 Листопада, 2024
ГоловнаДомашня енциклопедіяЯкщо замучили блохи в будинку: як позбутися паразитів

Якщо замучили блохи в будинку: як позбутися паразитів

Этот материал также доступен на русском языке
Мешканці приватних будинків, квартир на нижніх поверхах, а також власники домашніх тварин часто стикаються з неприємним сусідством у вигляді кровососних земляних бліх. Позбутися дрібних паразитів важко, особливо якщо застосовувати невідповідні засоби, які тільки стимулюють імунітет комах.

Після «аматорської» обробки вони починають посилено розмножуватися, представляючи серйозну загрозу здоров’ю людей і тварин. Як позбутися бліх у будинку максимально безпечно та ефективно? Існує кілька швидкодіючих способів знищення, перевірених часом та успішним досвідом.

Звідки можуть взятися блохи в квартирі?

Земляні блохи – різновид жуків листоїдів із сімейства Alticini, що мешкають у ґрунті та на рослинах. У природному середовищі комахи харчуються пагонами, насінням, плодами сільськогосподарських культур. Потрапляючи в людське житло, жучки перетворюються на кровосисних паразитів.

Земляні блохи в будинку – далеко не показник антисанітарії чи неякісного збирання. Комахи можуть з’явитися в чистому приміщенні:

  • через шерсть домашніх тварин після прогулянки в теплий період року;
  • з частинками землі на взутті;
  • від щурів та мишей, що мешкають у підвалах;
  • з дверного килимка, на якому зібралася велика кількість вуличного пилу;
  • з під’їзду, зараженого бездомними тваринами.

Як показує практика, тільки комплексна обробка всього будинку – підвалу, під’їзду, квартир допоможе попередити нашестя паразитів.

У будинку завелися блохи: небезпека комах

Дрібні жучки чудово обходяться без тіла господаря. Вони успішно виживають та розмножуються в умовах далеких від ідеальних. Це пояснює, звідки беруться блохи на килимах, меблів, одязі, у взутті та вологому середовищі санвузлів.

Укуси паразитів відрізняються хворобливістю, викликають сильне свербіння, місцеве роздратування. В окремих випадках можуть спричинити тяжкі алергічні реакції. Але найбільшу небезпеку становлять хвороби, які здатні переносити блохи:

  • гепатит;
  • сальмонельоз;
  • енцефаліт;
  • деякі форми туберкульозу;
  • бруцельоз.

Сусідство з бліхами, за своєю суттю неприємне, становить потенційну загрозу здоров’ю всіх мешканців квартири. Тому при появі проблеми, слід терміново підібрати ефективний метод, як позбутися земляних бліх у будинку.

Як вивести бліх із дому: народні засоби

Існує велика кількість способів, як виводити бліх із дому народними рецептами. Всі вони відрізняються безпекою та доступністю. Найпоширеніші засоби, ніж обробити будинок від бліх:

  • сіль та сода розсипаються в місцях скупчення комах – килимах, м’яких меблів, кахельній плитці у ванній кімнаті та кухні;
  • розкласти ароматні трави (полин, лаванду, перцеву м’яту) – запах відлякає комах;
  • обробити поверхні розчином з води, скипидару та нашатирного спирту – помітний ефект після першого застосування.

У народних рецептах можна знайти безліч способів, як позбутися бліх будинку. Але всі вони мають один великий мінус – не впливають на личинки. Через час паразити повертаються ще у більшій кількості і обробку треба проводити повторно.

Самостійний пошук відповіді на питання, як боротися з бліхами в будинку може тривати роками, але позитивного результату так і не буде. Найоптимальніший варіант знищення – звернення до професійної служби дезінсекції.

Як позбутися бліх в будинку: професійна обробка

Фахівці спеціалізованої служби знають, чим поцькнути бліх у будинку, щоб комахи назавжди залишили житловий простір. Професійне обладнання, ефективні способи обробки, сильні препарати допоможуть досягти повного знищення бліх вже після першої дезінсекції.

Деякі компанії пропонує три варіанти, як вивести бліх у будинку:

  • Обробка приміщеньхолодним туманом – інсектицидний склад розпорошується під великим тиском. Дрібні частинки суміші осідають протягом 2-4 годин, проникаючи в найважче місця – під плінтус, в м’яку меблеву оббивку, стикувальні полові шви.
  • Дезінсекція гарячим туманом – технологія передбачає використання пари. Отруйні випари мають пролонговану дію. Водні частинки осідають до 8 годин, що забезпечує більш глибоке проникнення поверхні.
  • Дрібнодисперсне обприскування – за допомогою спеціального розпилювача інсектицид наноситься на всі поверхні, де помічено підвищене скупчення комах. Методика вважається щадною, тому що не потребує складної підготовки вдома.

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні