Неділя, 28 Квітня, 2024
ГоловнаЗдоров'яУ МОЗ роз'яснили, хто має виписувати пацієнтові електронний рецепт на антибіотики

У МОЗ роз’яснили, хто має виписувати пацієнтові електронний рецепт на антибіотики

Этот материал также доступен на русском языке
З 1 серпня українські лікарі розпочали роботу з функціоналом виписки електронних рецептів на антибіотики. Зокрема, така можливість стала доступною і для спеціалістів спеціалізованої медичної допомоги – на амбулаторному рівні та в умовах стаціонару.

У Міністерстві охорони здоров’я нагадали, що при наданні спеціалізованої медичної допомоги (як під час амбулаторного лікування, так і в умовах стаціонару) виписувати електронний рецепт на антибіотик повинен саме той фахівець, який проводить огляд пацієнта, визначає діагноз та призначає, а отже – відповідає за процес лікування пацієнта.

У такому разі направлення пацієнта до сімейного лікаря для виписки е-рецепту недоцільне.

Що важливо знати про виписку рецептів на антибіотики?

Якщо лікар, який не має технічної можливості виписати електронний рецепт (установа не підключена до Електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ), відсутній функціонал у Медичній інформаційній системі (МІС) тощо), лікар повинен виписати пацієнтові паперовий рецепт на спеціальному бланку форми ф-1.

Важливо зазначити, що інформаційна довідка/паперовий бланк має бути обов’язково завірена особистим підписом та печаткою лікаря. Це свідчить про достовірність рецепту. Якщо пацієнт перебуває на лікуванні у стаціонарі, медичний заклад за умовами співробітництва з НСЗУ має забезпечувати пацієнтів медикаментами, зокрема антибіотиками, визначеними Національним переліком основних лікарських засобів та галузевими стандартами у сфері охорони здоров’я.

Для призначення та застосування лікарських засобів виписувати рецепт пацієнтові не потрібно. Ці ліки гарантовано мають надаватися пацієнтам безоплатно. У разі виняткових ситуацій, якщо пацієнт для лікування стаціонару потребує антибіотики, не передбачені Нацпереліком та галузевими стандартами у сфері охорони здоров’я, лікар зможе виписати йому рецепт.

Зауважимо, що у такому разі для виписки рецепту на антибіотики у стаціонарі потрібна відповідна підстава, адже всі дані про призначення лікар вноситиме до ЄСОЗу.

Якщо лікар випише рецепт на ліки, які мають надаватися у стаціонарі безоплатно, це вважатиметься порушенням умов договору з НСЗУ.

Якщо лікар здійснює виписку зі стаціонару пацієнта, який потребує подальшої антибіотикотерапії, лікар стаціонару повинен виписати рецепт, щоб пацієнт того ж дня міг придбати ліки та продовжити лікування вдома.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, як купити антибіотики в аптеці.

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні