Для початку потрібно з’ясувати, у які періоди спостерігався низький урожай чорної смородини.
Іскористався неякісний посадковий матеріал. Купуйте саджанці тільки у надійних виробників. Якщо посадковий матеріал готуєте самі, то живці беріть тільки від здорових, кущів, що добре плодоносять.
Нправильно обране місце. Смородина добре росте і плодоносить на відкритих, добре освітлених ділянках, що переносить невелике затінення. А в тіні врожайність різко знижується, кущ частіше уражається хворобами та шкідниками.
Нестача елементів живлення. У посадкову яму при посадці вносять відро перегною або компосту, а також 150-200 г суперфосфату та 50-60 г сульфату калію . Норми, звісно, коригуються залежно від родючості ґрунту. Ці добрива мають забезпечувати харчування куща протягом перших 3-4 років. Азотні добрива вносять щовесни. Після трьох-чотирирічного віку раз на 2 роки восени закладають у ґрунт фосфорні та калійні добрива. Азотні продовжують вносити щороку навесні.
Важливо! Якщо грунт кислий, добрива не засвоюватимуться рослиною. Оптимальна кислотність ґрунту для чорної смородини – pH 6-6,5. При показаннях pH нижче цього рівня, перед посадкою необхідно внести в ґрунт вапно або доломітове борошно.
Також причиною низького врожаю чорної смородини можуть бути хвороби, шкідники, несприятлива погода.
На замітку! Сорти чорної смородини в основному самоплідні, здатні давати високі врожаї, але якщо поблизу знаходяться кущі смородини іншого сорту, то врожай буде більшим, а ягоди крупнішими.
Нагадаємо, раніше ми розповідали про переваги золотистої смородини.
Уряд ухвалив нові рішення щодо надання статусу інвалідності. Розповідаємо, хто зможе скористатися змінам.
Меморандум з Міжнародним валютним фондом передбачає підвищення тарифів для українців. Коли саме це відбудеться.
Пенсіонерка звернулася до ПФУ за доплатою за вік, але отримала відмову. У чому причина і…
Пенсійний фонд України отримав нові обов’язки — тепер саме він опікується багатьма видами соціальних виплат.…
Наразі це вже четвертий регіональний форум, який організовано за підтримки проєкту Реабілітація в Україні (Rehab4U).
Український ринок демонструє стабільно високий інтерес до продукції з Піднебесної протягом останніх десятиліть. Цей тренд…