Для початку потрібно з’ясувати, у які періоди спостерігався низький урожай чорної смородини.
Іскористався неякісний посадковий матеріал. Купуйте саджанці тільки у надійних виробників. Якщо посадковий матеріал готуєте самі, то живці беріть тільки від здорових, кущів, що добре плодоносять.
Нправильно обране місце. Смородина добре росте і плодоносить на відкритих, добре освітлених ділянках, що переносить невелике затінення. А в тіні врожайність різко знижується, кущ частіше уражається хворобами та шкідниками.
Нестача елементів живлення. У посадкову яму при посадці вносять відро перегною або компосту, а також 150-200 г суперфосфату та 50-60 г сульфату калію . Норми, звісно, коригуються залежно від родючості ґрунту. Ці добрива мають забезпечувати харчування куща протягом перших 3-4 років. Азотні добрива вносять щовесни. Після трьох-чотирирічного віку раз на 2 роки восени закладають у ґрунт фосфорні та калійні добрива. Азотні продовжують вносити щороку навесні.
Важливо! Якщо грунт кислий, добрива не засвоюватимуться рослиною. Оптимальна кислотність ґрунту для чорної смородини – pH 6-6,5. При показаннях pH нижче цього рівня, перед посадкою необхідно внести в ґрунт вапно або доломітове борошно.
Також причиною низького врожаю чорної смородини можуть бути хвороби, шкідники, несприятлива погода.
На замітку! Сорти чорної смородини в основному самоплідні, здатні давати високі врожаї, але якщо поблизу знаходяться кущі смородини іншого сорту, то врожай буде більшим, а ягоди крупнішими.
Нагадаємо, раніше ми розповідали про переваги золотистої смородини.
Ми продовжуємо рубрику «Відомі люди на монетах», де знайомимо вас із викарбуваними в металі знаменитими…
У вас з'явилося відчуття стягнутості або болю в певному м'язі? На УЗД і рентгені в…
Перші фрукти та овочі ми чекаємо з нетерпінням і з особливою насолодою пробуємо. Але свіжі…
З 1 липня 2025 року в Україні запроваджується базова соціальна допомога - для сімей з…
Іноді трапляються трагічні ситуації, коли чоловік помирає або гине до того, як встиг офіційно оформити…
Навесні так вабить свіжий огірок, редиска і перша полуниця. Як правильно обрати ранню городину, щоб…