Статті

Скільки потрібно звикати до нових окулярів – порада фахівця

«Я тиждень тому замовила собі нові, сильніші окуляри для читання, але поки що користуватися ними довго не можу – дискомфорт в очах, голова болить. Чоловік каже, що це ненормально, і окуляри мені, швидше за все, підібрали неправильно. Але подруга сказала, що вона до своїх нових окулярів звикала мало не місяць. Що скаже з цього приводу фахівець?

Олена Леонтіївна, Вінниця»

На запитання читачки відповідає лікар-офтальмолог вищої категорії Олена Парамончик:

Адаптація до нових, особливо до сильніших, окулярів – це природний процес, через який проходять практично всі люди. Очам і зоровій системі в цілому потрібен час, щоб звикнути до змін. Це можна порівняти з налаштуванням фокусу у фотоапараті – наші очі роблять приблизно те саме, що й камера. Крім того, вам потрібно звикнути не тільки до нових лінз, а й до оправи.

Час, який займає період адаптації, індивідуальний – це може бути як кілька годин або днів, так і кілька тижнів. При цьому астигматичні або біфокальні лінзи потребують тривалішого часу звикання.

Мушу сказати з досвіду, що час, потрібний пацієнтові для того, щоб звикнути до нової оптики, залежить і від його загальних адаптивних здібностей, не пов’язаних із зором. Наприклад, якщо ви консервативна і високочутлива людина, яка болісно впускає у своє життя будь-які зміни, то і до окулярів ви, звичайно, пристосовуватиметеся довше за ваших «гнучкіших» знайомих. Вік – також фактор ризику: зазвичай що старша людина, то більш тривалий період адаптації їй потрібен. Можуть ускладнити ситуацію і хронічні захворювання – цукровий діабет, гіпертонія, наслідки інсульту та черепно-мозкових травм.

У процесі звикання до нових окулярів нормальними вважаються певний дискомфорт і напруження в очах, невеликий головний біль і запаморочення, легке спотворення або нечіткість зору (ваш мозок звик до іншої якості картинки, і спочатку неправильно зчитує розміри предметів і відстань до них). Наберіться терпіння і дайте організму час звикнути і перелаштуватися. Для полегшення цього процесу рекомендується у перші дні користуватися новими окулярами недовго – максимум 30-40 хвилин на день, поступово збільшуючи цей час. Крім того, в період адаптації зменшіть навантаження на зір в цілому, поки мозок та очі не звикнуть до нової оптики. У перервах робіть зарядку для очей, частіше бувайте на природі і дивіться в далечінь.

У той же час, якщо через місяць ви не відчуєте поліпшення і, як і раніше, відчуватимете швидку стомлюваність очей, сильний головний біль або навіть нудоту і підвищення артеріального тиску, вам потрібно повторно звернутися до лікаря і перевірити зір – швидше за все нові окуляри справді вам не підходять.

Підготувала Ірина Лебединець

Метки: зір лікарі

Новое на сайте

  • Новини

Стартує прийом заявок на отримання новорічних подарунків поштою для дітей

Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…

22/11/2024 10:53
  • Статті

Ефективне використання перев’язувальних матеріалів та бинтів

Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…

22/11/2024 10:25
  • Новини

Про це знають не всі: які пільги та доплати належать дітям війни в Україні

Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.

22/11/2024 09:46
  • Новини

Є 10 днів: кому із пенсіонерів потрібно надати персональні дані, інакше виплат не буде

Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…

22/11/2024 08:56
  • Новини

У наслідок ворожої атаки на Суми є загиблі і поранені – воєнне зведення 22 листопада

На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…

22/11/2024 08:25
  • Новини

Оголошено про нову грошову допомогу: встигніть подати заяву

Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.

22/11/2024 07:36