Сьогодні вона активно використовується у фармацевтиці та кулінарії, будучи найважливішим інгредієнтом унікальних лікарських препаратів, а також вишуканих десертів, прохолодних напоїв, апетитної випічки. Провідні ресторани світу включають страви з лохини в обов’язкове меню.
Популярність ягоди стрімко зростає. Вона визнана обов’язковою складовою правильного харчування та рекомендується всім, хто прагне оздоровити свій організм.
Голубика вважається однією з найкорисніших ягід. Вона знижує «поганий» холестерин, захищає серце і судини, має жовчогінну дію, нормалізує роботу щитовидки, посилює апетит, знижує цукор у крові. Відвар з листя лохини можна використовувати як проносний засіб. Крім того, лохина благотворно впливає на здоров’я мозку та покращує його діяльність, а також є профілактичним засобом проти раку.
Ще одна корисна властивість лохини – вона допомагає запобігти циститу та іншим захворюванням сечовивідних шляхів. У ягоді містяться речовини, які дозволяють бактеріям «прикріплюватися» до стінок сечового міхура.
Протипоказань у лохини небагато. Її не можна вживати алергікам і тим, у кого діагностовані захворювання жовчовивідних шляхів – дискінезія та жовчнокам’яна хвороба. При захворюваннях серця лохину потрібно вживати дуже помірно, а при панкреатитах – лише у складі киселів та компотів.
При покупці лохина повинна бути без червоних вкраплень, насиченого синього кольору. Білувато-сизий наліт захищає найкориснішу частину ягоди – шкірку. Змивати його потрібно лише перед тим, як вживати ягоду в їжу. Свіжа лохина зберігається в холодильнику два-три дні, заморожена – протягом року.
Їжте більше ягід. Заряджені антиоксидантами, клітковиною та вітамінами, ягоди займають одне з перших місць у рейтингу корисних рослинних продуктів.
Чорниця і малина особливо багаті на винищувачі вільних радикалів, але взагалі будь-яка ягода стане прекрасним доповненням до вашого щоденного раціону.
Спробуйте додавати ягоди в ранковий фруктовий коктейль і сезонний салат або їжте їх у чистому вигляді під час перекусів між основними прийомами їжі.
Цього дня прийнято звертатися з молитвою до Діви Марії та просити захисту та заступництва у…
2025 року українські пенсіонери зможуть отримати нову фінансову допомогу, яку здійснить Міністерство соціальної політики разом…
Якість прання залежить від забрудненості білизни, і від прального засобу. Скільки порошку треба, щоб ваша…
Виразкова хвороба відрізняється періодами весняного та осіннього загострення. Тому саме зараз слід докладніше поговорити про…
Ми робимо запаси влітку та восени, і всю довгу зиму вони вносять корисну та смачну…
Законодавство та порядок регулювання дії законів постійно проходять трансформації: запроваджуються зміни, удосконалення. Як устежити за…