Солодкий перець – це взагалі окрема історія, на городі Тамари він просто б’є всі рекорди, господині вдається вирощувати перці, які навіть не поміщаються у літрову банку, справжні велетні. Дивовижно серед зелених кущів виглядають фіолетові стручки гороху, які господиня заморожує, щоб узимку готувати смачні гарніри.
Вражає і колекція гострих перців, зібрана по всьому світі.
Однак цього року справжньою дивиною стали білі огірки – Паризький білий корнішон. Так, Тамара Іванівна любить експериментувати і щороку на її ділянці з’являється щось новеньке. Звичайно, є сорти, які не виправдовують очікувань, з ними киянка просто прощається, але білі корнішони порадували щедрим урожаєм та ніжним смаком.
Вирощувала господиня їх через розсаду. Насіння висівала в 20 числах квітня, воно настільки дрібне, що іноді важко помітити, але сходи були дружними.
На грядки розсаду пересадила після 15 травня і два тижні поспіль накривала агроволокном, щоб нічні заморозки не пошкодили молоді рослини, та й під таким накриттям огірки швидше йдуть у зростання.
Звичайно, не варто забувати про підживлення. У кожну ямку під час посадки Тамара Проскурня додавала перегній та калімагнезію.
Що стосується поливу, то в спеку грядки з огірками киянка поливає 1 раз на тиждень, але рясно. У Паризького корнішону вегетаційний період становить 54 дні, огірки смачні, хрусткі, соковиті, з тоненькою шкіркою. Сорт запилюється бджолами.
З сортів, що сподобалися, Тамара Іванівна завжди збирає насіння. Для цього треба залишити найсмачніші та найкрасивіші огірки, щоб вони трохи постаріли – дозріли. Потім зриває і залишає їх, поки вони не почнуть трохи бродити.
Розрізає огірок навпіл, вибирає ложкою насіння, промиває і просушує. Більше жодних секретів немає. Окрім Паризького корнішону на грядках ростуть гібридні зелені сорти Маша, Еколь, Кібрія, які щорічно радують господиню щедрим урожаєм та гарним смаком.