Статті

Чому не плодоносить абрикос: у чому може бути причина

Перша причина. Якщо з абрикоса опадає зав’язь, швидше за все, йому не вистачає вологи чи поживних речовин. Дерево намагається вижити і позбавляється майбутнього врожаю, який воно не в змозі прогодувати.

Тому у період вегетації абрикос потрібно регулярно поливати, щоб він не відчував нестачі у воді, і обов’язково удобрювати. Робити це слід правильно, у певні періоди.

Поливи та підживлення

Перший полив і одночасно з ним перше підживлення абрикоса проводять ранньою весною, до початку цвітіння. У цей час земля зазвичай добре просочена вологою, але якщо зима була безсніжна, а весна видалася суха, потрібно промочити водою весь земляний ком абрикоса. Перше підживлення має бути азотним. Це можуть бути сечовина, коров’як або гноївка.

Другий полив і підживлення потрібно зробити через два-три тижні після закінчення цвітіння: ні в якому разі не удобрюйте і не поливайте жодне плодове дерево в момент цвітіння, інакше зав’язі не буде . Промочіть ґрунт углиб метра на півтора-два – саме на таку глибину поширюється коріння абрикоса. Друге підживлення теж має бути азотним.

Третій полив з підживленням потрібно робити ще приблизно через місяць, коли плоди вже стануть досить великими і почнуть дозрівати. На цей раз, крім азоту, вносять фосфорні та калійні добрива – всі три елементи. Це може бути такий комплекс: сечовина, суперфосфат та сірчанокислий калій.

У другій половині літа, після збирання врожаю, слід ще раз полити та підгодувати абрикос. У цей час на ньому закладаються квіткові бруньки наступного року, тому в ґрунті має бути в достатку поживних речовин та вологи. У цей період азотні добрива деревам лише на шкоду, потрібно вносити фосфорні та калійні підживлення.

У посушливий рік абрикос доведеться поливати додатково все літо та осінь, а головний полив, так званий вологозарядний, проводять під зиму.

Друга причина. Іноді з абрикоса обсипаються не зав’язі, а квітки. А зав’язі просто не утворюються. Чому так відбувається?

Більшість сортів абрикосу самобезплідні, тобто для успішного запилення їм потрібен ще один абрикос. Без стороннього запилювача на них не буде зав’язей, тому висаджувати потрібно одразу 2-4 абрикоси. Якщо ділянка маленька, посадіть в одну яму два саджанці різного ґатунку, і у вас буде двоствольне дерево. Обидві крони, перебуваючи близько одна до одної, добре запилюватимуться. Для цього їм навіть не потрібні бджоли, досить легкого вітерця.

Досвідчені садівники вирішують цю проблему інакше: прищеплюють до абрикоса живці інших сортів.

ВАЖЛИВО! Абрикос плодоносить на приростах минулого року, тож обрізати його не потрібно.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, кому не можна їсти абрикоси.

Новое на сайте

  • Статті

Чому треба обов’язково лікувати варикоз – роз’яснює лікар

Якщо ви, що вени почали розширюватися, ноги набрякають, стають надвечір важкими і гудять - одразу…

15/05/2024 20:33
  • Статті

Салон краси: як відновити волосся

Наше волосся щодня відчуває на собі стрес: холод, спеку, хімічну дію, наше внутрішнє роздратування. Вони…

15/05/2024 19:59
  • Статті

Як заспокоїти сильний свербіж на шкірі в домашніх умовах

Перш ніж розпочинати лікування, потрібно з'ясувати причину появи свербежу шкіри.

15/05/2024 19:25
  • Статті

Смачні легенди: чому салат «Цезар» так називається

Салати прийшли на міжнародну кухню зі Стародавнього Риму. Тут салатом називали одну-єдину страву із зелені.

15/05/2024 18:59
  • Статті

Про занедбані могили та перепоховання родичів: як вирішувати складні та делікатні питання

Відшуміла гіркою радістю Радониця, діти відвідали на цвинтарях батьків та близьких, згадали. А що робити,…

15/05/2024 17:44
  • Новини

Скільки  часу діє електронний рецепт на ліки

Електронний рецепт – сучасний інструмент, який дозволяє лікарю швидко виписувати рецепт пацієнтам. В Україні лікарі…

15/05/2024 16:23